ZNAJDŹ NA STRONIE

 

Czarni Kondratowice pokonali Zryw

Rozegrano przedostatnią serię spotkań sezonu 2025/2026 w grupie VI klasy B. Choć do zakończenia rozgrywek pozostała jeszcze jedna kolejka, najważniejsze rozstrzygnięcie już zapadło.

Tytuł mistrzowski oraz awans do klasy A zapewnili sobie piłkarze GAP Ślęzy Borów. Lider tabeli potwierdził swoją dominację, pokonując na własnym boisku Feniksa Pławną 5:2. Goście dwukrotnie znaleźli drogę do siatki za sprawą Dawida Moroza i Wojciecha Ciury, jednak nie byli w stanie przeciwstawić się rozpędzonym gospodarzom. Dzięki kolejnemu zwycięstwu zespół z Borowa przypieczętował awans do klasy A i po trzech sezonach przerwy wróci na wyższy szczebel rozgrywkowy. Ostatni raz Ślęza występowała w klasie A w sezonie 2022/2023. Trzecią lokatę zajmują rezerwy Strzelinianki, które nie pozostawiły złudzeń Ognisku Przeworno. Strzelinianie zwyciężyli aż 6:1, a jedyne trafienie dla pokonanych zanotował Damian Głowaczewski. Bardzo dobre spotkanie rozegrali również piłkarze Czarnych Kondratowice. Zespół pokonał Zryw Chociwel 4:2, a bohaterem meczu został Radosław Nikorowski, który aż trzykrotnie wpisywał się na listę strzelców. Jednego gola dołożył Sebastian Sojka. Po stronie gości trafiali Jakub Plewak oraz Stanislav Mishchanyn. Wysokie zwycięstwo odniósł także KS Kurów, który rozgromił Iskrę Janówek 5:1. Świetny występ zaliczył Artem Samoiliuk, kompletując hat-tricka. Pozostałe bramki dla gospodarzy zdobyli Aleksander Domański i Krystian Augustyniak. Nie było większych emocji w Jordanowie Śląskim, gdzie miejscowy Nefryt zdeklasował Borek Strzeliński aż 8:0. Dla zespołu z powiatu strzelińskiego była to jedna z najwyższych porażek w obecnym sezonie. Sporo kibiców przyciągnęły derby gminy Strzelin pomiędzy Gromnikiem Kuropatnik a Orłem Biały Kościół. Spotkanie zakończyło się zdecydowanym zwycięstwem gości 6:1. Duży udział w sukcesie Orła mieli Sebastian Maciuszek oraz Hubert Wróblewski, którzy zdobyli po dwie bramki. Derby potwierdziły bardzo dobrą dyspozycję zespołu z Białego Kościoła w końcówce sezonu. Na zakończenie niedzielnych zmagań Kwarcyt Jegłowa pokonał Świteź Wiązów 3:1, dopisując do swojego dorobku cenne trzy punkty. Przed ostatnią kolejką większość najważniejszych rozstrzygnięć jest już znana. W Borowie mogą świętować mistrzostwo i awans do klasy A, natomiast pozostałe drużyny powiatu strzelińskiego powalczą jeszcze o jak najlepsze miejsca na zakończenie sezonu. Ostatnia seria spotkań będzie dla wielu zespołów okazją do godnego pożegnania rozgrywek 2025/2026...

Cały artykuł zamieściliśmy w 23 (1308) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!
Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.
Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również