Na ostatnim spotkaniu w sprawie organizacji na terenie powiatu strzelińskiego wyścigu Mistrzostw Polski w Kolarstiwe Szosowym omawiano zadania, które będzie musiał zrealizować każdy z samorządówTo będzie jedna z największych imprez sportowych w historii naszego powiatu. Do Strzelina przyjedzie czołówka polskich kolarzy, m.in. Michał Kwiatkowski i Rafał Majka. Wszystko za sprawą Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym. Trasa wyścigu przebiegać będzie ze Strzelina do Karczyna.

Dolnośląski Związek Kolarstwa zwrócił się niedawno do wójta Kondratowic Wojciecha Bochnaka z inicjatywą przeprowadzenia na terenie gminy jednego z etapów wyścigu Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym. – Powiedziałem, że jestem zainteresowany, ale uważam, że dobrym adresatem jest również siedziba powiatu, czyli gmina Strzelin – mówił Bochnak. Wójt skontaktował się z burmistrz Dorotą Pawnuk i starostą strzelińskim Markiem Warcholińskim. Samorządy wyraziły chęć udziału w organizacji wyścigu. W ubiegłym tygodniu w Urzędzie Miasta i Gminy Strzelin odbyło się spotkanie, na które przybyli organizatorzy z klubu kolarskiego KS Ślęża Sobótka, przedstawiciele samorządów oraz jednostek policji i straży pożarnej. Omawiano szczegóły przebiegu imprezy.

Jeden etap u nas
Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym zostaną przeprowadzone między 24 a 28 czerwca 2015r. Adresowana są do licencjonowanych zawodników i zawodowców. Współorganizatorem imprezy jest Czesław Lang i Lang Team. Ustalono, że otwarcie mistrzostw odbędzie się w Strzelinie, w środę 24 czerwca. W kolejnych dniach kolarze przeniosą się do Sobótki. Do naszego miasta przyjedzie czołówka najlepszych zawodników w Polsce, m.in. Michał Kwiatkowski, Rafał Majka, Maciej Bodnar, Bartosz Huzarski. W naszym powiecie rozegrany zostanie jeden etap – jazda indywidualna na czas. Zawodnicy będą rywalizować w kilku kategoriach: juniorzy, niepełnosprawni i na samym końcu elita. Na rynku mieścić się będzie miasteczko zawodów. Tam też odbędzie się koronacja. Biuro zawodów i pomieszczenie kontroli antydopingowej ma być w nowym obiekcie Strzelińskiego Ośrodka Kultury. - Kolarze wystartują ze strzelińskiego rynku. Trasa będzie przebiegała ulicą Kościuszki do ronda, a następnie drogą krajową przez Mikoszów, Piotrowice aż do Karczyna (ok. 10 km- red.) – wyjaśniła burmistrz Dorota Pawnuk. Tam zawodnicy zawrócą i będą jechać z powrotem do Strzelina. Elita pokona ten dystans dwukrotnie. Początkowo zakładano, że nawrót zostanie wytyczony na wysokości stacji benzynowej w Karczynie. Wójt Kondratowic zasugerował jednak, żeby wyznaczyć go w centrum wsi. ¬ – Dzięki temu mieszkańcy będą mogli oglądać przebieg wyścigu. W Karczynie są barierki i chodnik, więc na pewno będzie bezpiecznie – tłumaczył. Propozycja została zaakceptowana. Pod koniec ubiegłego tygodnia zespół Lang Team obejrzał trasę.
Organizacja wyścigu to gigantyczne przedsięwzięcie. Niewątpliwie będzie to największa impreza sportowa na naszym terenie. Transmisja z wyścigu nadana zostanie przez TVP1 oraz stacje sportowe. Podczas zawodów trasa wyścigu będzie zamknięta. Mieszkańcy i kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Zostaną wytyczone objazdy. Organizator zapewnia, że będzie starał się w jak najmniejszym stopniu blokować strzelińskie rondo. Każdy z samorządów (gmina Strzelin i Kondratowice oraz starostwo strzelińskie) otrzymał określone zadania do wykonania. Najważniejsze będzie uzyskanie stosownych pozwoleń na zamknięcie dróg. Kwestią bezpieczeństwa na trasie mają zająć się policja, staż miejska i straż pożarna.
Do sprawy będziemy wracać w kolejnych wydaniach Słowa Regionu.

 

Komentarze   

spajker Permalink2 -2 spajker
RE: Czołówka polskich kolarzy w Strzelinie
czołówka polskich "kolarzy" siedzi w pierdlu na ul fiołkowej we wrocławiu. "kolarz" to osoba, która jechała rowerem po piwie a dzielna policja ich ujęła i odizolowała zwyrodnialców od zdrowej heteroseksualnej części społeczeństwa.
2015-04-05 09:28 Cytować Zgłoś administratorowi
MT Permalink1 +1 MT
RE: Czołówka polskich kolarzy w Strzelinie
To spore logistycznie przedsięwzięcie no no
2015-04-03 11:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.