Foto: Policja Dolnośląska

W ostatni weekend starego roku dolnośląscy policjanci przeprowadzili blisko 5400 interwencji,  w tym prawie 1500 podczas nowy sylwestrowej. Zatrzymali na gorącym uczynku 244 sprawców przestępstw, a także 111 osób poszukiwanych. Mundurowi obsługiwali na drogach 14 wypadków i zatrzymali podczas wzmożonych działań kontrolnych 85 nietrzeźwych kierowców.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców Dolnego Śląska i wielu innych osób, które żegnały 2023 i witały 2024 rok przebywając w naszym regionie, czuwali dolnośląscy policjanci. We wzmożonych działaniach udział brali funkcjonariusze prewencji, ruchu drogowego oraz służby operacyjne.

Od 29 grudnia do 1 stycznia 2024r. funkcjonariusze przeprowadzili blisko 5400 różnego rodzaju interwencji, nie odnotowując żadnych poważnych wypadków z użyciem petard lub innego rodzaju fajerwerków. Funkcjonariusze podczas działań zatrzymali na gorącym uczynku 244 sprawców przestępstw oraz 111 osób poszukiwanych, a także wyeliminowali z ruchu 85 nietrzeźwych kierowców. Policjanci pełniący służbę na drogach obsługiwali 14 zdarzeń, które z uwagi na ich charakter zakwalifikowane zostały, jako wypadek.

Wszelkie policyjne czynności zmierzały do zapewnienia szeroko pojętego bezpieczeństwa na możliwie najwyższym poziomie, a także w przypadku zaistnienia sytuacji niebezpiecznej, natychmiastowej neutralizacji pojawiających się zagrożeń. Mając na uwadze zdarzenia odnotowywane w okresie sylwestrowo-noworocznym w latach ubiegłych, można stwierdzić ogólnie, że było bezpiecznie.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj też