W strzelińskiej prokuraturze trwa śledztwo w sprawie oszustwa, którego dokonała Edyta K. Fot. KPP Strzelin

Strzelinianka zmyśliła chorobę i wyłudziła co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Niedawno kobieta opuściła tymczasowy areszt.

Pod koniec października ubiegłego roku mieszkańców powiatu strzelińskiego zszokowała informacja o kobiecie, która – udając chorobę nowotworową – prowadziła internetową zbiórkę na leczenie i w ten sposób wyłudziła co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych. Wowczas Prokuratura Rejonowa w Strzelinie, po zapoznaniu się ze sprawą, zawnioskowała o tymczasowy areszt dla Edyty K. Sąd zdecydował, że w areszcie kobieta spędzi 3 miesiące. W styczniu strzelińska prokuratura zawnioskowała o przedłużenie aresztu, jednak sąd nie przychylił się do tego wniosku, a 35-latka wyszła na wolność. Jak informuje Beata Wojnarowska, zastępca prokuratora rejonowego, kobieta została objęta policyjnym dozorem i otrzymała zakaz opuszczania kraju. Śledztwo prokuratorskie w sprawie trwa, przesłuchiwani są wszyscy poszkodowani. Przypomnijmy, że 35-latka ze Strzelina usłyszała łącznie sześć zarzutów z artykułu 270 kodeksu karnego, tj. podrabianie dokumentów za co grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności; z artykułu 286 kodeksu karnego, tj. oszustwo za co grozi kara od pół roku do 8 lat pozbawienia wolności oraz z paragrafu 1 artykułu 275, tj. za przywłaszczenie dokumentu osobistego innej osoby za co grozi grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 2 lat. Ostateczne zarzuty zostaną przedstawione po zakończeniu postępowania prokuratorskiego.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
cvbd
Rodzice chorych dzieci walcżą o każdy ich dzień życia,a ona sobie chodzi na wolności zadowolona...tylko napluć takiej w tę wiecznie uśmiechniętą twarz!
1
Gravatar
Tyleoile
Brednie powiedziała :
Co za bzdury !! Pisali wszędzie w gazecie i policji że to policja zabezpieczyła jej pieniądze na koncie i tylko jakieś 70 tysięcy bo resztę przehulała :D co nawet nie starczyło żeby w połowie oddać ludziom a i tak do tej pory nikt ani złotówki nie zobaczył ! ten komentarz pewnie napisała ona sama


Zabezpieczyli nie z jej konta tylko z tej zbiórki resztę pieniędzy których nie udało jej się przelać jeszcze na swoje konta.
Nic nikomu nie oddała i raczej tego nie zrobi będziemy się mijać z tą oszustką na ulicach a ona będzie się wszystkim perfidnie śmiać w oczy bo na skruchę nie ma co liczyć taka to jest prawda niestety. Ludzie nie zapominają a karma wraca niech się cieszy że jest zdrowa bo jakby przyszło coś do niej to nikt już się nie zlituje nad jej losem .

5
Gravatar
Sratytaty
Oszustka
Chyba już nie miała innego wyjścia jak się przyznać do wszystkiego ? a gdzie są pieniądze, które jeszcze poza zbiórką wyłudziła? Też oddała? Powinna ponieść odpowiednią karę za to co zrobiła, wykorzystując do tego swoje dzieci!
5
Gravatar
Rrrssd
Szkoda,że nikt w tym szmatławcu nie napisał,że ta kobieta przyznała się do wszystkiego i dobrowolnie oddała pieniądze ze zbiórki.
-8
Gravatar
Gtcs
A miała inne wyjście? Raczej nie!!!
2
Gravatar
Nie ładnie
Przyznała się bo musiała, wszystko wyszło na jaw. A ciekawe jakie pieniądze dobrowolnie oddała hahah chyba że miała coś jeszcze skitrane pod poduszką czego nie było na koncie
Ciekawe kto jest w stanie dziś bronić jej w obliczu tego co zrobiła pisząc takie kłamstwa że oddała jakieś pieniądze ?

2
Gravatar
Brednie
Co za bzdury !! Pisali wszędzie w gazecie i policji że to policja zabezpieczyła jej pieniądze na koncie i tylko jakieś 70 tysięcy bo resztę przehulała :D co nawet nie starczyło żeby w połowie oddać ludziom a i tak do tej pory nikt ani złotówki nie zobaczył ! ten komentarz pewnie napisała ona sama
2
Gravatar
Hjkahdb
Oszustwo
Ten komentarz to jej możliwe ?
Sprzedaj Thermomixa, będziesz miała na spłatę długów również tych zapożyczonych w przeszłości od ludzi.

4
Gravatar
Rrsdii
Oszustka
Co z tego, że dobrowolnie?? Po co jej bronić?Będzie teraz robić z siebie ofiarę, dobrą matkę albo chorą psychicznie. To ostatnie bardzo prawdopodobne. Wiecznie tylko oszukiwała wszystkich na wszelkie sposoby od lat, niech w końcu poniesie karę.
Kto normalny wymyśla sobie nowotwór i jeszcze wykorzystuje wizerunek dzieci do żerowania na litości i pieniądzach innych ludzi.
Niech pójdzie w ramach kary opiekować się ludźmi umierającymi w hospicjum czy chorymi na nowotwór w szpitalu może wtedy czegoś się nauczy. Ma tyle lat i nadal jest głupia, zero pokory. Ciesz się oszustko, że jesteś zdrowa i Twoje dzieci, bo nie wiesz jak to jest być chorym!

8
Gravatar
Aaabbbccc
Nie wiem czy fajnie
Zniesmaczony powiedziała :
Ogólnie fajnie bo dzieci potrzebują matki. Nie ważne jaka ona jest. Ale z drugiej strony to pokazuje że nawet jak oszukasz duzooo ludzi itd to Twój los może nie być taki zły
Bo co to.3 msc w więzieniu jak.sklamała z Tak poważna chorobą gdzie ludzie naprawdę chorują i umierają. Po drugie znając Edytę już kombinuje pewnie u psychiatry na załamanie na depresję na choroby psychiczne.


Nie wiem czy ogólnie tak fajnie jak piszesz.
Grała tymi dziećmi, wykorzystując je do tego by wzbudzić w ludziach litość
Całą historię opierała o pragnieniu życia dla dzieci z tego co pamiętam nawet wstawiła ich zdjęcia do zbiórki pieniędzy
Dziś pewnie będzie się powoływać na to że chciałaby je wychowywać by ominąć kary czyli znowu gra na ich istnieniu.
Było przęstepstwo musi być kara

4

Przeczytaj też