Julian Kowalczyk (w środku z gitarą) uczy młodych borowian gry na gitarze

Jego atrybut to gitara. Pan Julian Kowalczyk z grupą młodych borowian wystąpił w siedzibie Stowarzyszenia św. Celestyna. Podopieczni byli zachwyceni wykonanymi kolędami i z ogromnym entuzjazmem przywitali muzyków.

W czwartek, 11 stycznia, w siedzibie Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie odbył się koncert kolęd. Dla starszych i młodszych podopiecznych wystąpili młodzi muzycy z Borowa: Aleksander Górniak, Michalina Kula, Alicja Chrzan, Agata Wełpa, Dominika Zdanowicz oraz Adam Zarzycki z gościnnym udziałem Natalii Müller oraz Sandry Jaszczyk. Opiekunem grupy jest Julian Kowalczyk, od lat związany z muzyką. Jego atrybut to gitara. – Dwa lata temu wnuczek moich przyjaciół, Aleksander, wyraził chęć nauki gry na gitarze – wspomina pan Julian. – Chętnie na to przystałem i zaczęliśmy lekcje u niego w domu. W międzyczasie w szkole rozeszło się, że Olek umie grać na gitarze. Nauczyciele zachęcili go, aby wystąpił na jasełkach. Wspólnie zagraliśmy i zaśpiewaliśmy trzy kolędy, a później wystąpiliśmy na finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w borowskiej szkole. Dołączyła do nas dziewczynka, grająca na skrzypcach. Jak inne dzieci to zobaczyły, to również zapragnęły uczyć się razem z nami gry. Rodzice zapytali, czy bym ich nauczył. Zgodziłem się – dodaje z uśmiechem nasz rozmówca.

Dzieci z uwagą przysłuchiwały się śpiewanym kolędom

Cały artykuł na ten temat zamieściliśmy w 2 (1190) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj także