Radna Małgorzata Cielińska-Matuszewska pytała o szczegóły, dotyczące przejęcia szpitala przez gminę Strzelin
Jasne deklaracje, chęć przejęcia szpitala i pytanie: co dalej? Radni chcieli poznać szczegóły planowanego przez gminę Strzelin przedsięwzięcia. Pojawił się także temat współpracy z powiatem.
W poniedziałek, 13 marca, przed nadzwyczajną sesją Rady Miejskiej Strzelina obradowała Komisja Edukacji, Zdrowia, Kultury i Sportu. Tematem posiedzenia była oczywiście uchwała intencyjna w sprawie podjęcia czynności, zmierzających do nieodpłatnego przejęcia przez gminę Strzelin od Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego na Borowskiej strzelińskiego szpitala bez obciążeń oraz prowadzenia w nim działalności leczniczej. Projekt uchwały przedstawiła burmistrz Dorota Pawnuk. W ubiegłym tygodniu w relacji z sesji przedstawiliśmy jej uzasadnienie. – To początek trudnej drogi – mówiła szefowa gminy. – Dość dużo czasu już upłynęło, odkąd USK prowadzi lokalizację strzelińską. Czas ten pokazał, że potencjalny wzorzec konsolidacji małych placówek z dużymi ośrodkami wrocławskimi ma sporo wad i w zasadzie nie miał szans powodzenia – dodała burmistrz Pawnuk.
W swojej wypowiedzi burmistrz Dorota Pawnuk odniosła się także do udziału przedstawicieli Starostwa Powiatowego w procesie ratowania strzelińskiego szpitala. – Nie pamiętam dokładnie, kiedy odbywała się Komisja Zdrowia w Powiecie Strzelińskim, ale to już było chyba ponad miesiąc temu. Na tej komisji była mowa o zaproszeniu [gmin – red.] do partycypacji w wykonaniu koncepcji funkcjonowania w przyszłości szpitala w Strzelinie. Po tej komisji dopiero 3 marca otrzymałam pismo podpisane przez przewodniczącą zarządu [starostę Annę Horodyską – red.], w którym Zarząd Powiatu zwraca się do wszystkich wójtów i burmistrzów gmin powiatu strzelińskiego z prośbą o udzielenie odpowiedzi czy samorządy wyrażają wolę zawarcia porozumienia, w ramach którego powiat strzeliński oraz gminy powiatu strzelińskiego podejmują się wspólnie opracowania koncepcji funkcjonowania samorządowego podmiotu leczniczego – mówiła burmistrz Dorota Pawnuk. Dodała, że w piśmie znalazła się informacja, że opracowanie takiego dokumentu miałoby kosztować ok. 100 tys. zł, a samorządy zostały zobligowane do udzielenia odpowiedzi na pytanie w przeciągu 30 dni.
Na ten temat pisaliśmy w 12 (1150) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
dst001
RE: To ostatnia szansa, żeby uratować szpital?
To nie ostatnia szansa, żeby uratować szpital to szansa aby utrwalić synekur I koryta rządzących.
0
Gravatar
Ad
RE: To ostatnia szansa, żeby uratować szpital?
Przydałby się jakiś bus kursujący między Strzelinem a wejściem głównym do szpitala przy Borowskiej we Wrocławiu. Starsi pacjenci mają problem z dojazdem do swojego szpitala.
0
Gravatar
Amelia 444444
To ostatnia szansa, żeby uratować szpital?
Za czyje pieniądze pytam za czyje .
0
Gravatar
spajker.
RE: To ostatnia szansa, żeby uratować szpital?
Rezystans powiedziała :
Aby wyjaśnić sytuację strzelińskiego szpitala posłużę się cytatem z klasyka Smarzowskiego: "Chodzi o to, aby zbierać, a nie zebrać i skończyć zbieranie...". Myślę, że za 100tys zł mozna opracowac dokumentacje projektowa budowy nowego szpitala. Wydanie 100tys zl na koncepcje funkcjonowania szpitala brzmi jak stek bzdur, szpital ma leczyć i otco cala koncepcja, na tym zakończono zdanie. Porada darmowa, można skorzystać. Pora obrać kierunek na dobrze funcjonujące jednostki medyczne i w ramach wymiany kompetencji zaczerpnąć to i owo jak to działa.
klasykiem jest bareja a szpital jest misiem. im droższy tym lepszy. taki miś to pomnik naszych marzeń i pomnik naszych dokonań. porada darmowa. nie zatrudniajcie nikogo spoza kliki trzymającej władzę bo jesze się uda zdrowy szpital zorganizować. taki uporczywie upadający szpital to jest paliwo polityczne dla politycznych obiecywaczy, którzy aż z warszawy do strzelina po paliwo polityczne przyjeżdżają.

0
Gravatar
Rezystans
RE: To ostatnia szansa, żeby uratować szpital?
Aby wyjaśnić sytuację strzelińskiego szpitala posłużę się cytatem z klasyka Smarzowskiego: "Chodzi o to, aby zbierać, a nie zebrać i skończyć zbieranie...". Myślę, że za 100tys zł mozna opracowac dokumentacje projektowa budowy nowego szpitala. Wydanie 100tys zl na koncepcje funkcjonowania szpitala brzmi jak stek bzdur, szpital ma leczyć i otco cala koncepcja, na tym zakończono zdanie. Porada darmowa, można skorzystać. Pora obrać kierunek na dobrze funcjonujące jednostki medyczne i w ramach wymiany kompetencji zaczerpnąć to i owo jak to działa.
0
Gravatar
Dst001
RE: To ostatnia szansa, żeby uratować szpital?
Fantasmagorie strzelińskiej władzy
0
Gravatar
spajker.
sukcesy
Lucjan powiedziała :
Historia szpitala w Strzelinie pokazuje, że szpital jest instytucją nierentowną - nierentowną dla budżetu. Natomiast jest rentowny dla urzędniczej rotacji. To nic, że nie będzie pieniędzy na naprawy dróg, bo nierentowny szpital pochłonie znaczną część budżetu, ale szpital stanowi potencjalne miejsce pracy dla urzędników, którym skończy się kadencja. Funkcjonowanie szpitala daje im poczucie bezpieczeństwa. Urzędnicy są w tej komfortowej sytuacji, że zlecenie opracowania koncepcji funkcjonowania samorządowego podmiotu leczniczego, zdejmuje z nich odpowiedzialnośc za kolejne niepowodzenie. Rozwiązaniem byłoby tu, gdyby podmiot dokonujący opracowania partycypował finansowo w kosztach w przypadku gdyby, po jakiś czasie okazało się, że powiat jest zmuszony dotować nierentowny projekt.
no biedny strzelin wywali teraz 100 000 zeta dla jakiegoś fantasty, który napisze im biznes plan. biznes plan jest taki; [rezesem będzie profesor ryba, zastępcą kpmpetenctna złota rosa, dojdzie do tego kilkudziesięcio osobowa rada nadzorcza złożona z emerytowanych nauczycieli oraz całe składy rady gminy i rady powiatu. biznes plany są odważniejsze od planów elona muska. businessplan na scm i na aquapark zakładały finansową prosperitę. no i jest to finansowa prosperita dla syndyka i dla prezesów. ciekawe czyim znajomym jest ten co będzie pisał fantazje o cukrowej przyszłości uporczywego bankruta. pomylić się to wpadka no ale tkwić w błędzie to głupota.

0
Gravatar
spajker.
sukcesy
https://polski-sport.pl/tour-de-pologne-2023-rozpocznie-sie-w-poznaniu/tour de pologne rozpocznie się w strzelinie a tour de france rozpocznie się w edwardowie. dowód w powyższym linku.szpital jako spółka gminna. tego jeszcze nie było. jeszcze nigdy nie było tak że powiat miał scm spzoo. to na pewno wypali. to na pewno się uda. kompetentni managerowie z kręgu urzędników już tam kogoś wyznaczą na prezesa takiej gminnej spółki i szpital dozna finansowej prosperity.ja proponuję aby gmina odkupiła od powiatu udziały strzelińskiego centrum medycznego zoo w upadłości. będzie nie startup ale spółka z tradycjami.podoba mi się też uchwała pozwalająca strzelinowi wziąć sobie za darmo przedsiębiorstw o czyli szpital. proponuję jeszcze podjąć uchwałę w przedmiocie przejęcia nieodpłatnego zasobów finansowych nfz i nieodpłatnego przejęcia wrocławskiego rynku. po takiej uchwale ustawi się kolejka darczyńców, którzy nieodpłatnie będą wciskać strzelinowi swoje zasoby.ja podejmę teraz uchwałę o nieodpłatnym przejęciu zgrzewki piwa w spożywczaku. spożywczak tylko na to czekał. obym tylko nieodpłatnie od wartownika po twarzy nie dostał.w roku wyborczym proponuję aby tour de pologne przejechał się po ścieżkach rowerowych między kondratowicami a strzelinem, zrobił manifę pod szpitalem z żądaniem rokrocznego dopłacania 10 milionów zeta do strat szpitala i 5 milionów zeta do strat aquaparku.urzędnicy mają pomysły na szpital jak murgrabia z janosika co to zawsze miał arcygenialny pomysł na to jak załatwić tych zbójników. oby im tylko wstęgi do cięcia nie zabrakło. podpowiem tylko że gdyby tak ratownicy szpitala zamiast każdego apelu dali szpitalowi stówę, to szpital miałby finanse na rok swojego funkcjonowania.
0
Gravatar
Lucjan
RE: To ostatnia szansa, żeby uratować szpital?
Historia szpitala w Strzelinie pokazuje, że szpital jest instytucją nierentowną - nierentowną dla budżetu. Natomiast jest rentowny dla urzędniczej rotacji. To nic, że nie będzie pieniędzy na naprawy dróg, bo nierentowny szpital pochłonie znaczną część budżetu, ale szpital stanowi potencjalne miejsce pracy dla urzędników, którym skończy się kadencja. Funkcjonowanie szpitala daje im poczucie bezpieczeństwa. Urzędnicy są w tej komfortowej sytuacji, że zlecenie opracowania koncepcji funkcjonowania samorządowego podmiotu leczniczego, zdejmuje z nich odpowiedzialnoś c za kolejne niepowodzenie. Rozwiązaniem byłoby tu, gdyby podmiot dokonujący opracowania partycypował finansowo w kosztach w przypadku gdyby, po jakiś czasie okazało się, że powiat jest zmuszony dotować nierentowny projekt.
0

Przeczytaj również