Podczas przeglądu młodych muzyków wspierali ich rodzice i nauczyciele
Do Mikoszowa zjechali młodzi muzycy z całego województwa, aby zaprezentować swoje umiejętności. Wśród wyróżnionych artystów znalazły się osoby z naszego powiatu.
W sobotę, 13 maja, w siedzibie Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie odbyła się XXXVII Prezentacja Uczniów Społecznych Ognisk Muzycznych i Społecznych Ognisk Artystycznych. Gości i wykonawców powitała dyrektor Małgorzata de Haan. Młodzi muzycy wykonali utwory na akordeonie, fortepianie, gitarze i skrzypcach. Jedna osoba stanęła do konkursu w kategorii śpiew. Swoje umiejętności zaprezentowały także trzy zespoły. Poziom artystyczny był bardzo wysoki, co potwierdzili członkowie komisji konkursowej - profesjonalni muzycy - Tadeusz Melka, Dorota Słowikowska-Juszczak oraz Maria Zawartko, prezes Dolnośląskiego Towarzystwa Muzycznego. Patryk Masłowski ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Mikoszowie wykonał dwa utwory na akordeonieLaureaci otrzymali z rąk komisji konkursowej oraz dyrektor Małgorzaty de Haan ceramiczne króliczki i aniołki wykonane przez podopiecznych Zakładu Aktywności Zawodowej Celestyn
W przeglądzie uczestniczyli uczniowie SOM i SOA z terenu całego województwa, a także muzycy ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Mikoszowie. Patryk Masłowski zajął II miejsce w kategorii akordeon, Tymon Maras - I miejsce w kategorii fortepian. W tej samej kategorii Janowi Zakałkowi przyznano III miejsce. Oczekiwanie na ogłoszenie wyników umilił występ zespołu Demolo z Wrocławia, który wykonał piosenki ludowe z rozmaitych regionów naszego kraju, a także własne interpretacje popularnych przebojów. Laureaci konkursu otrzymali z rąk członków komisji konkursowej oraz dyrektor Małgorzaty de Haan ceramiczne króliczki i aniołki wykonane przez podopiecznych Zakładu Aktywności Zawodowej Celestyn. Jedna z nagród została przyznana Janowi Zakałkowi ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Mikoszowie, który na fortepianie wykonał utwór “Dla Elizy” Beethovena
Warto w tym miejscu wspomnieć, że we wrześniu bieżącego roku Społeczne Ognisko Muzyczne z Mikoszowa będzie obchodzić dwudziestolecie istnienia. Zostało założone w 2003 roku przez dyrektor Małgorzatę de Haan. - Sama jestem muzykiem, uwielbiam muzykę i zawsze była ona obecna w moim życiu - podkreśla dyrektor de Haan. - Prowadziłam badania dotyczące muzykoterapii i widząc jaki pozytywny wpływ ma muzyka na ludzi, bardzo chciałam, żeby u nas w stowarzyszeniu takie ognisko powstało. Chodziło mi o połączenie zdrowych dzieci wspaniałych, utalentowanych i tych niepełnosprawnych, które mają również talenty - dodaje nasza rozmówczyni. Ognisko w Mikoszowie działa już od dwudziestu lat. Są osoby, które stawiały tutaj swoje muzyczne pierwsze kroki, a później kontynuowały naukę w szkołach muzycznych i w Akademii Muzycznej.
Oczekiwanie na ogłoszenie wyników umilił występ zespołu Demolo z Wrocławia
Na ten temat pisaliśmy w 19 (1157) wydaniu papierowym Słowa Regionu.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
TruckdriverDST
RE: Młodzi muzycy rywalizowali w Celestynie
Ja także zapowiadałem się niezłym wokalistą,jeszc ze w latach 90tych. Choć miałem talent i odwagę moja kariera pewnej nocy zakończyła się zanim się zaczęła. Śpiewałem sobie na cały regulator "raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę". Zamiast braw i owacji w nagrodę dostałem łomot od policji.
0

Przeczytaj również