Wyniesione przejście dla pieszych na ul. Jana Pawła II przy budynku Liceum Ogólnokształcącego w Strzelinie będzie wkrótce wyposażone w nowoczesny inteligentny system „safepass”, zwiększający bezpieczeństwo mieszkańców

Dwa przejścia dla pieszych w Strzelinie - na ul. Jana Pawła II przy budynku Liceum Ogólnokształcącego i na ul. Piłsudskiego przy Parku Jordanowskim - zostaną wkrótce wyposażone w nowoczesny system „safepass”, zwiększający bezpieczeństwo mieszkańców. Dodatkowo wyniesione przejście na ul. Jana Pawła II zostanie przebudowane w celu złagodzenia najazdów, a przejście na ul. Piłsudskiego będzie wyniesione poprzez przebudowę nawierzchni drogi.


Podstawowym elementem systemu „safepass” są dwa słupki, w których umieszczone są czujniki oraz moduły LED o bardzo dużej mocy. Słupki te montowane są przed przejściem dla pieszych. Dzięki zastosowanym czujnikom, system jest w stanie precyzyjnie wyznaczyć dwie strefy: ostrzeżenia i zagrożenia. Pierwsza z wymienionych znajduje się od 3 do 5 metrów przed przejściem. Strefa zagrożenia bezpośrednio przed przejściem oraz już na przejściu dla pieszych. W momencie, gdy pieszy znajdzie się w strefie ostrzeżenia, to system pulsującym światłem pomarańczowym ostrzega kierowcę, że ktoś znajduje się w pobliżu przejścia. Gdy pieszy znajdzie się bezpośrednio przed przejściem lub już na przejściu, system pulsacyjnym światłem czerwonym informuje kierowcę o pieszym na przejściu dla pieszych.
Zadanie będzie zrealizowane na podstawie zatwierdzonego projektu budowlanego, opracowanego przez Firmę ELPOL Paweł Michalski z Zimnej Wódki. Na pokrycie części kosztów jego realizacji gmina Strzelin otrzymała dofinansowanie w wysokości 35 600 zł w związku ze złożonym i pozytywnie rozpatrzonym wnioskiem w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Wykonawca ma na wykonanie zadania pięć miesięcy od dnia podpisania umowy.

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
EkoRoman
Ostatnio edytowane na 08.01.2024 10:40 przez Gość
Bardzo praktyczne rozwiązanie miasto nowocześnieje idzie do przodu


0

Przeczytaj również