Wśród zadań wskazanych przez gminę Strzelin znajduje się m.in. modernizacja strzelińskich plantów wzdłuż murów przy ul. Pocztowej

Na jakie inwestycje uda się pozyskać pieniądze z unijnych środków? Gmina Strzelin zabiega o zakup autobusów i rewitalizację przestrzeni miejskiej.

Trwają prace nad ostateczną wersją strategii Innego Instrumentu Terytorialnego Subregionu Wrocławskiego. Przypomnijmy, że gmina Strzelin jest jego członkiem, tak jak wszystkie pozostałe gminy naszego powiatu, od 2020 roku. W jego skład wchodzi 25 dolnośląskich samorządów. IIT Subregionu Wrocławskiego otrzyma określoną pulę pieniędzy z programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, którą gminy będą mogły podzielić na projekty wybierane w trybie niekonkurencyjnym, tzn. że projekty nie rywalizują między sobą o punkty rankingowe. – Mamy gwarancję, że dostaniemy określone pieniądze, które zostaną podzielone na różne cele: ochronę środowiska, czyli gospodarkę wodną i kanalizacyjną, bioróżnorodność, mobilność, w tym m.in. zakup autobusów, zagospodarowanie przestrzeni i termomodernizacja, na co jest najwięcej wniosków – mówi burmistrz Dorota Pawnuk, która pełni także funkcję przewodniczącej Komitetu Sterującego IIT Subregionu Wrocławskiego.

Cały artykuł zamieściliśmy w 5 (1193) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Przeczytaj również