Tak obecnie wygląda staw w Karszówku

Staw w Karszówku to jeden z pozostałych symboli tej wsi. Obok niego, jeszcze w poprzednim stuleciu, znajdował się pałac, który w latach 60. został zdewastowany. W 2022 roku zniknął również staw.


Pod koniec 2022 roku w ramach środków z funduszu sołeckiego wsi Karszówek postanowiono oczyścić staw z roślinności i zebrać osad z jego dna. Do tej pory pozostała tylko dziura, do której w dalszym ciągu nie wlano wody. Podczas deszczów można zauważyć, że dno stawu zbiera wodę i zamienia się w bagno. Czy w 2024 roku się to zmieni?

Cały artykuł zamieściliśmy w 8 (1196) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Spajker.
Ktoś kiedyś zrobił pałac i zrobił park i staw. Ku swojej chwale rzecz jasna ale każdy inny człowiek mógł cieszyć oko ładnym otoczeniem. Temat umarł pałacu brak stawu brak. Jak w manczycach. Wniosek? 3.1454erdol potomnych bo i tak wszystko roztrwonia. Ty zbudujesz pałac z parkiem a potomni zaniosą go do lombardu albo wojna zabierze. Żyj chwilą.
5

Przeczytaj również