15 marca w strzelińskim ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli organizatorów protestu z władzami gminy i reprezentantami policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Przemawia Tomasz Ossowski. Foto: UMiG Strzelin

Ponieważ protesty rolników nie przynoszą oczekiwanych rezultatów ich organizatorzy zapowiadają, że będą coraz bardzie uciążliwe. Plantatorzy walczą o przetrwanie, dlatego nie zamierzają ustąpić. Do protestujących dołączają kolejne grupy zawodowe. Widzą, w którym kierunku zmierza polityka unii europejskiej i wiedzą, że czeka ich bankructwo, jeśli będą spokojnie przyglądać się realizacji absurdalnych postulatów "zielonego ładu".

W tej atmosferze do Urzędu Miasta i Gminy w Strzelinie wpłynęły w ostatnich dniach dwa zgłoszenia o planowanych manifestacjach. Protestujący chcą długotrwale blokować dwa ronda w mieście - im. Zesłańców Sybiru oraz nowego wybudowane, łączące ulice: Oławską, Wrocławską i Wolności.

Rolnicy manifestują przeciwko unijnej polityce rolnej i "zielonemu ładowi" oraz niekontrolowanemu napływowi produktów rolnych z Ukrainy. Na zdjęciu przemawia Grzegorz Czerniak. Foto: UMiG Strzelin

15 marca w strzelińskim ratuszu odbyło się spotkanie przedstawicieli organizatorów protestu z władzami gminy i reprezentantami policji, straży pożarnej i straży miejskiej. W poniedziałek w tej sprawie ma się odbyć kolejne spotkanie, na którym padną już konkrety.

Urząd miejski, zgodnie z przepisami, zamieścił już na stronie Biuletynu Informacji Publicznej zawiadomienia o planowanych protestach.

420195332 432541609173463 190968700979872888 n

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Anonimowe
Biedni rolnicy, niech naworzą pola pestycydami, nadprodukują żywność i żeby im jeszcze za to słono płacili na skupię a oni będą brać preferencyjne kredyty z Unii i psy na niej wieszać. Jestem pełen zrozumienia i współczucia .
0
Gravatar
Antek
Wiejska biedota.
"biedni" chłopi spod Wrocławia biją się o ziemię która im ponoć przynosi straty.
https://wroclaw.tvp.pl/65537933/08012023

5
Gravatar
konsument
zielony ład
Zielony ład nie jest obowiązkowy, ale ja jako konsument nie chcę jeść chemii którą ,,profilaktyczn ie '' lejecie po polach, kiedyś rolnik stosował chemie jak było to konieczne, w temacie ugorowania wystarczy że ,,oddacie'' zaorane rowy i polne drogi to się uzbiera parę procent,
8
Gravatar
Kkkk
Leją tą chemie na potege a potem piękne plony okupujemy alergiami, uczuleniami, bezpłodnością, drażliwym jelitem, rakiem, otyłością itd. 50 lat temu nawet papierosy byly zdrowe! Dziś człowiek ma 30lat i zażywa na stałe leki, to sie z tzw dupy nie wzięło tylko z tej chemii z pola! Czekajmy aż nam drugie głowy wyrosną
5
Gravatar
spajker.
nie ma już owadów. chemizacja pól. jak nie ma owadów to wymarły ptaki. kto następny? jeszcze 30 lat temu jechałem drogą to na przednią szybę przylepiło sie 1000 owadów. dzisiaj czysto, wróbli brak. chemia jest. chemia to bomba atomowa z opóżnionym zapłonem.
7
Gravatar
Lolek
Jak dotacje dają to pierwsi! Po 2004r. każdy Ursusa wymienił na New Hollanda a teraz gryzą rękę, która karmi?! Nie zwalczacie problemu a tworzycie kolejne! To jest próba skłócenia polaków. Ja wam nic nie zawiniłem a poraz kolejny utrudniacie mi życie! A ci co miliardy na tym zbożu z ukrainy robią to sie z was śmieją! Jeden rolnik mowi że protestuje bo zboże z Ukrainy a drugi mowi ze mu chodzi o zielony ład, to o co wam chodzi? Chodzi o kase jak zawsze. Nie do tych drzwi pukacie!
6
Gravatar
RolnikStons
Jak słyszę Zielony Ład to widzę kołchozy nie te za czasów pzpr ale ue. Oni chcą tego samego co komuna i tego tylko ślepiec nie chce widzieć. Chcą zniszczyć niezależną klasę średnią co w dużej mierze się udało podczas pandemii kiedy wykończyli małych i średnich przedsiębiorców a teraz chcą zniszczyć rolników. Tylko że rolnicy są mocno skonsolidowani i nie dadzą się zniszczyć jak rozproszeni przedsiębiorcy. Prędzej padnie unia niż polskie rolnictwo!!!!!! !
0
Gravatar
Kokc
Całym serduchem za polskim rolnikiem ale jedz Pan blokowac tych co są odpowiedzialni za to bagno a nie blokuj Pan MNIE bo ja cie wspieram i szanuje a ty droge z roboty blokujesz a dzieci w przedszkolu płaczą!!! Zaraz sytuacja sie obruci i społeczeństwo rolnikow do porzadku ustawi
1
Gravatar
Olek
Prowadzenie tego protestu w Strzelinie nie przyniesie żadnego efektu, jedynie wkur...cie ludzi. Sprawdźcie lepiej z jakich buraków cukier robią, albo czy nie importują cukru ukraińskiego i nie sprzedają jako nasz, do fabryki frytek zobaczcie skąd te kartofli bioro, a nie rondo blokujecie! Lada moment zacznie sie przebudowa ronda to was wyniosą.
9
Gravatar
spajker.
lepper trybun ludowy w gumofilcach i w kufajce na ursusie zablokował tłocznie oleju. ani wjechać ani wyjechać. po dwóch dniach blokady lepper poszedł na rozmowy z dyrekcją. wyszedł z dwiema wypchanymi foliówkami i mówi - koniec blokady. temat dogadany. dzisiaj lepper zablokowałby elewator zbożowy a nie rondo. za pieniądze pozyskane z blokad zrobiłby partie polityczną antyimportową. do czasu kiedy by mu sie to przestało opłacać rzecz jasna a opłacało importować np drewno z białorusi.
5

Przeczytaj również