Już za kilka miesięcy rozpocznie się remont ronda im. Zesłańców Sybiru w Strzelinie

Wiemy już, kiedy rozpocznie się remont strzelińskiego ronda. Jak długo potrwa ta inwestycja i z jakimi utrudnieniami muszą liczyć się mieszkańcy w czasie budowy?

Odpowiedzialnym za przebudowę strzelińskiego ronda jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

– 23 lutego do Wojewody Dolnośląskiego złożyliśmy wniosek o wydanie zezwolenia na realizację inwestycji drogowej, które jest niezbędne do rozpoczęcia realizacji zadania – informuje Joanna Borkowska, główny specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA. – Po uzyskaniu tej decyzji wykonawca będzie mógł rozpocząć prace w terenie. Szacujemy, że nastąpi to w okresie czerwiec-lipiec bieżącego roku. Podczas prowadzenia robót wystąpią utrudnienia w ruchu związane ze zwężeniem jezdni, ograniczeniem prędkości oraz czasowym zamknięciem poszczególnych wlotów – innych w zależności od etapu robót. Przewidziane jest wyznaczenie zalecanych objazdów. Zmieniona zostanie także organizacja ruchu dla ruchu pieszego, polegająca m.in. na zamknięciu poszczególnych przejść dla pieszych oraz chodników. Projekt czasowej organizacji ruchu, zawierający szczegółowe rozwiązania, jest jeszcze w trakcie opracowywania przez wykonawcę robót. Zgodnie z umową wykonawca ma 9 miesięcy na realizację zadania – dodaje nasza rozmówczyni.

Cały artykuł zamieściliśmy w 10 (1198) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

 

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Dest
Kiedy fachowcy od dróg ? zaczną poważnie traktować użytkowników dróg
G Di KA instytucja która niczego nie ogarnia najlepiej jej wychodzą miliardowe inwestycje zawsze można trochę zarobić kto by tam liczył miliony strat i dziwnych układów ? DK 39 szumnie nazywana krajową w cywilizowanym świecie nie spełnia nawet standardów zapyziałej drogi w największym zadupiu ,dziura na dziurze łatana z premedytacją godną pomnika dla dyrekcji za oszczędność i dziadostwo Obawiam się że przebudowa ronda skończy się jak zawsze burzą w szklance wody
2
Gravatar
Kkk
A gdzie ty masz dziury na dk39?
-2
Gravatar
spajker.
nie było ronda i ruch był sprawny. można było co najwyżej zamontować światła. rondo zablokowało strzelin. to rondo to taka zabawka lecząca kompleksy urzędników. taka nowoczesność na pokaz. w ziębicach to samo. w każdej pipidówie robi sie rondo i aquapark jako symbol zamożności. to jak cygan z ciężkim tombakowym łańcuchem. jak ktoś nie wierzy to niech spróbuje pojechać z bolka świdnickiego prosto do wojska polskiego.
2
Gravatar
Kkkk
Podobnież nowe rondo bedzie w kształcie gwiazdy dawida...
4
Gravatar
Anonimowe
Czyli nie wiecie tylko szacujecie kiedy... to jest zupełnie co innego....
2
Gravatar
Dawid
No jak zwykle chodzi tylko o to żeby kliknąć.
0

Przeczytaj również