Oprócz gotówki w kwocie 1790zł i 70 dolarów w portfelu znajdował się tam dowód osobisty, prawo jazdy i karty kredytowe. Foto: KPP Strzelin

Znalazł na ulicy portfel, było w nim blisko 1800 złotych i dokumenty. Zaniósł go do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie. Pełna zawartość zgubionego mienia trafiła już do właściciela.

Do zdarzenia doszło w sobotę 23 marca.

- Mieszkaniec Strzelina na jednej z osiedlowych ulic zauważył i odniósł do komendy w Strzelinie portfel pełen pieniędzy - informuje asp. szt. Piotr Sołtysiak. - Oprócz gotówki w kwocie 1790zł i 70 dolarów znajdował się tam dowód osobisty, prawo jazdy i karty kredytowe. Na podstawie zawartości portfela, policjanci ustalili prawdopodobny adres zamieszkania osoby. Wizyta nie przyniosła jednak zamierzonego efektu, gdyż okazało się, że domniemany właściciel nie mieszka już pod wskazanym adresem. Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy udało się ustalić numer telefonu i skontaktować z właścicielem, który następnego dnia odebrał zgubę. Po sprawdzeniu zawartości potwierdził, że z portfela nic nie zginęło. Mężczyzna nie krył zadowolenia i wdzięczności wobec uczciwego znalazcy.

Kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie składa podziękowanie dla mieszkańca Strzelina, który wykazał się wzorową postawą i godnym do naśladowania zachowaniem przynosząc znaleziony przez niego portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Takie uczciwe zachowanie oraz chęć niesienia bezinteresownej pomocy zasługuje na pochwałę.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Leszek
Uczciwych ludzi są jeszcze na tym świecie.
1

Przeczytaj również