Gmina Strzelin kupiła budynek dawnego sklepu w Karszówku i utworzy w nim świetlicę wiejską

We wrześniu 2023 r. gmina Strzelin kupiła budynek po byłym sklepie w Karszówku i zamierza utworzyć w nim świetlicę wiejską. Obecnie świetlica znajduje się w budynku mieszkalnym.

Stara świetlica w miarę spełniała swoją funkcję, mieszkańcy aktywnie z niej korzystali, organizując spotkania i uroczystości – zaznacza burmistrz Dorota Pawnuk. – Zdecydowanie bardziej ten obiekt nadałby się jednak na mieszkanie. Obok pojawiła się okazja zakupu niezależnego obiektu po byłym sklepie. Zleciliśmy wycenę, otrzymaliśmy w kwietniu 2022 r. zgodę Rady Miejskiej Strzelina i w kolejnym roku kupiliśmy ten obiekt. Jednym z argumentów za takim rozwiązaniem było to, że mieszkańcy Karszówka mogą przeznaczać fundusz sołecki właśnie na tę świetlicę – podkreśla nasza rozmówczyni.

Cały artykuł zamieściliśmy w 11 (1199) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
ekonomicznie taniej jest wybudować nową świetlicę / mieszkanie/budynek niż remontować starą ruderę do nowych wymagań. ja poproszę o to aby ten dawny sklep przerobić na aquapark albo na lotnisko. inwestorzy którzy buduja fabryki w polsce chcą mieć greenfield. na tym zbudują to co oni chcą mieć a nie to na co dana rudera da się przerobić. można przerabiać starą kobietę na dziewicę orleańską albo f126p na ciągnik siodłowy no ale szkoda pieniędzy. ja mogę swoje stare gacie zanieść do krawca i zlecić zrobienie z nich garnituru albo moge kupić coś nowego. tańszego bez odoru staroci. mogę też udawać że moja odmalowana wueska to nowy harley davidson i wydać na to pieniądze większe niż zakup nowego harleya ale to będzie drożej i gorzej.
1

Przeczytaj również