Ścieżka rowerowa relacji Strzelin - Krzepice zostanie wykonana z nawierzchni bitumicznej i będzie dobrze oznakowana

Gmina Strzelin otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 1,7 mln zł na budowę odcinka trasy rowerowej Strzelin-Krzepice o długości ok. 1,5 km.

Ścieżka rowerowa będzie przebiegać w ciągu nieczynnej linii kolejowej od ulicy Oławskiej – istniejącego ciągu pieszo-rowerowego Strzelin-Chociwel – w kierunku Krzepic. Będzie to jeden z odcinków tzw. Cyklostrady Dolnośląskiej. Projekt będzie dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027, a kwota dofinansowania pokryje aż 80% wartości całej inwestycji.

Cały artykuł zamieściliśmy w 14 (1202) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Ania
Kiedy powstanie ścieżka rowerowa między ulsza aż do brożca
A kiedy powstanie ścieżka rowerowa między ulsza do brożca tam też jest niebezpieczna droga a z dziećmi aż strach jezdzic
0
Gravatar
Otylia
Taka ścieżka rowerowa powinna powstać na drodze Gęsiniec -Dębnki ( do samego lasu). Na tej drodze jest duży ruch rowerowy, mnóstwo ludzi spaceruje . Piękne tereny rekreacyjne.
5
Gravatar
TruckdriverDST
Wsioki z Krzepić za&@#$ą. Niedawno kierująca potrąciła śmiertelnie rowerzyste. Czy jechała ostrożnie...?? Czy leciwe auto było sprawne,reflekt ory,hamulce, zawieszenie..?? Nie wiem,pytam... Taniej wyjdzie ograniczenie do 30km/h biorąc pod uwagę zły stan nawierzchni.
6
Gravatar
spajker.
dzisiaj jazda rowerem to survival. john rambo by sie nie odważył. wyprzedzał mnie tir i inne samochody tak na centymetry. on wie że się o mnie nie otrze ale ja mogłem mu zlizać kurz z naczepy i pociłem sie na samą myśl że przeszkadzam innym i tamuję ruch kołowy na drodze. jako rowerzysta to bez kamizelki odblaskowej ryzykujesz życiem. światła odblaski i nerwy uśpione amfą albo piwem. no ale usypianie nerwów kosztuje 2 500 zeta. też stres.
jako kierowca samochodu też się spocisz bo jacyś piesi ucieli sobie pogawędke przy zebrze albo masz ograniczenie 30 kmh i trójki nie wrzucisz. masz diesla to do centrum nie wjedziesz bo strefa czystego powietrza. rowerzysty nie wyprzedzisz bo ciągle coś z naprzeciwka jedzie. musisz uważać bo zza winkla w poprzek wyskoczy ci koleś na hulajnodze elektrycznej 50 kmh zapatrzony w nawigację. jechać wygodnie to już tylko rikszą w delhi.

2
Gravatar
spajker.
ci ludzie z krzepic pojadą do strzelina po cywilizację. kto zechce jechać ze strzelina do krzepic i po co?
można ograniczyć koszty robiąc drogę jednokierunkową .

0
Gravatar
Stary Młynarz
Droga rowerowa
Panie spajker czy czasami to zgniłe buraczane powietrze i twardy pył granitowy nie zatkał koleszce zdrowego rozsądku ?
Proszę ładnie pisać o mojej wsi,albo zamilknąć,Krzep ice majà dobrà historię i nie pozwalam na szarganie jej dobrego imienia i ich mieszkańców.

0
Gravatar
spajker.
żeby czyjeś dobre imię szargać to ten ktoś musi to dobre imię najpierw mieć. znam jednego człowieka urodzonego w krzepicach. porządny człowiek.
przykład krzepic to dla mnie platforma do wypowiedzenia sie w ogólnej kwestii zacofania wsi i wieśniaków a nie przypinanie sie do tej konkretnej wsi. mieszkańcy wsi są słabsi genetycznie i intelektualnie z racji chowu wsobnego i z racji 100 razy gorszych możliwości socjalizacji w porównaniu do mieszkańców dużych miast. stwierdzenie faktu nie powinno być obrazą ale prowokacją do tego aby ludzie uzyskali świadomość stanu rzeczy. dobrego dnia mieszkańcom krzepic życzę.

0
Gravatar
Kargulec
Aleś ty nie myślący jesteś Sam się ogranicz jednokierunkowo siebie
0
Gravatar
spajker.
ja już się ograniczyłem. jak leję to tylko w kierunku pisuaru a nie w kierunku przeciwnym. jak wlewam cole do gardła to też mam jeden kierunek a nie dwa.
1
Gravatar
Ddd
Wiesz co jestes hamem!
0

Przeczytaj również