Tak w środku wyglądał dąb, który został wycięty w Gościęcicach

Do redakcji zatelefonował mieszkaniec Gościęcic, który poinformował nas, że w tej miejscowości obok starej świetlicy wycinany jest leciwy dąb.

Mężczyzna zmartwił się sytuacją i w poczuciu obywatelskiego obowiązku postanowił zareagować. Skontaktowaliśmy się więc z sołtysem Dawidem Białkowskim, którego poprosiliśmy o nakreślenie sytuacji. Jak się okazało, mieszkańcy od dłuższego czasu sygnalizowali, że drzewo jest w złym stanie. W ostatnich latach było dwukrotnie przycinane, ale jego stan cały czas się pogarszał. Na początku tego roku jeden z mieszkańców złożył wniosek o przycięcie lub zabezpieczenie suchych konarów. Po przyjściu komisji okazało się, że niestety nie ma już czego ratować i drzewo trzeba usunąć, bo zagraża bezpieczeństwu ludzi – było całkowicie spróchniałe w środku. Zgodę na wycinkę wydało Starostwo Powiatowe w Strzelinie. Dobra wiadomość

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
spajker.
w radiu wrocław była ciekawa audycja z dendrologiem - ekologiem wrocławskim. dendrolog opowiadał że to co ludzie nazywaja spróchnienie m czyli tworzeniem sie pustki w rdzeniu pnia jest naturalnym procesem niewpływającym na wytrzymałość pnia drzewa. dowodził on że pręt stalowy pełny i rurka stalowa pusta w środku mają taką sama wytrzymałość i podobnie jest z drzewem.
myślę że prędej mózgi organicznej zawartości budynku starostwa sa spróchniałe aniżeli zabytkowy drzewostan. do dębu bartek jeżdżą wycieczki a w strzelinie wycina sie drzewa i sadzi małe iglaki. małe iglaki są oznaką wysokiej samooceny zasłaniającej wielkie kompleksy podobnie jak czarne bmw czarny suv czy willa na peryferiach z oczkiem wodnym i z kutym stalowym ogrodzeniem. zabytki przyrody do wycięcia. sadzimy choinki, które w grudniu wytniemy i coś na tym przytniemy.

0
Gravatar
cześ
Rurka nawet ma większą wytrzymałość niż pręt!!!
0
Gravatar
spajker.
no ale barbapappa ze szczawina tego nie wie. homo-sapiens wie albo wie gdzie sie dowiedzieć. partyjny słup ma dyrektywy. rozumu brak nawet w ilościach śladowych. etyki też brak. chciwość jest.
0

Przeczytaj również