Dawny sklep w Ludowie Polskim czeka remont, po którym będzie pełnił funkcję świetlicy wiejskiej

Prace będą kosztować ponad 300 tys. zł, a w ich efekcie mieszkańcy zyskają świetlicę wiejską. Co zostanie zrobione za te pieniądze? 

Gmina Strzelin ogłosiła przetarg na wykonawcę przebudowy pomieszczeń dawnego sklepu na świetlicę wiejską w Ludowie Polskim. Wpłynęło sześć ofert, które zamykają się w przedziale cenowym od 318.023,88 zł do 654.360,00 zł. Dodajmy, że zabezpieczona kwota przeznaczona na sfinansowanie zamówienia wynosiła zaledwie 80 tys. zł. W związku z tym na kwietniowej sesji Rady Miejskiej Strzelina radni zdecydowali o zwiększeniu środków na tę inwestycję. – Sołectwo obecnie nie posiada świetlicy wiejskiej i gościnnie korzysta z pomieszczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim – podkreśla burmistrz Dorota Pawnuk.

 

Cały artykuł zamieściliśmy w 17 (1205) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Materiał ten, w całości, przeczytasz  również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Spajker.
Kiosk ruchu przerobimy na świetlicę wiejską której nikt nie potrzebuje. Koszt to jedyne kilkaset tysięcy zeta. Ja przerobię syrenkę na czterosuwa z klimatyzacją i z katalizatorem. Koszt to jedyne kilkaset tysięcy. Mam kwalifikacje na zostanie burmistrzem.
4

Przeczytaj również