- Martwi mnie to, że część mieszkańców niewłaściwie wywiązuje się ze swojego obowiązku. Koszty poniosą wszyscy - powiedziała radna Magdalena Siedlarz
- Martwi mnie to, że część mieszkańców niewłaściwie wywiązuje się ze swojego obowiązku. Koszty poniosą wszyscy - powiedziała radna Magdalena Siedlarz
Dlaczego lokatorzy nie korzystają z darmowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych? Czy konsekwencje poniosą wszyscy mieszkańcy budynków wielolokalowych? – Gniazda umożliwiały składowanie osobom, które oszukują – powiedział Mirosław Stępień z UMiG Strzelin. Według radnej Siedlarz, podniesienie stawki śmieciowej wywoła protesty.
W ubiegłym tygodniu publikowaliśmy relację z posiedzenia komisji gospodarki komunalnej, rolnictwa i ochrony środowiska Rady Miejskiej Strzelina. Radni opiniowali m.in. projekt uchwały w sprawie przyjęcia raportu z realizacji „Programu ochrony środowiska dla gminy Strzelin na lata 2009-2016”.
Radna Magdalena Siedlarz zwróciła uwagę na mieszkańców, którzy wyrzucają meble i różnego rodzaju sprzęty, nie dostarczając ich do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. – Czy gmina podjęła jakieś działania w związku z tym, żeby nakładać jakieś kary na osoby, które zanieczyszczają przydomowe punkty odbioru odpadów? – pytała radna.
Magdalena Kaczmarek z Urzędu Miasta i Gminy Strzelin wyjaśniła, że problem występuje w każdym mieście, w którym są wspólnoty mieszkaniowe i pojemniki zbiorcze. – Mimo tego że jest PSZOK, który przyjmuje odpady za darmo oraz mimo możliwości transportu odpadów przez KOMUS, ten problem istnieje. Jeżeli chodzi o budynki wielolokalowe, problemem jest to, że nikt nie chce nic powiedzieć, a musimy ukarać faktycznego sprawę. Jeżeli nałożymy karę na wszystkich, to będzie to niesprawiedliwe – mówiła Kaczmarek. Po pewnym czasie trzeba jednak wywieźć odpady, ponieważ tworzy się śmietnisko, za co płacą wszyscy mieszkańcy budynku.

Nie ma chęci do współpracy
Mirosław Stępień z UMiG tłumaczył, że likwidacja starych gniazd była konieczna, ponieważ znoszono tam wszystkie odpady. Są jeszcze miejscowości, którym odpowiadała poprzednia forma, jednak obecnie odpady są zabierane bezpośrednio z posesji. – Gniazda umożliwiały składowanie osobom, które oszukują, podają mniejszą ilość osób, albo tym, którzy w ogóle się ukrywają i nie składają deklaracji. Wtedy mają możliwość wynoszenia – powiedział Stępień.
Radna Siedlarz pytała czy zarządcy wspólnot mieszkaniowych informują mieszkańców, że mogą ponosić dodatkowe koszty, jeżeli sąsiedzi nie dopełnią swoich obowiązków. – Myślę, że musiałaby być chęć współpracy, a zarządcy są tacy, a nie inni. Niektórzy mają problemy z płatnościami i w deklaracjach wykazywane są tylko te osoby, które płacą. Nie ma tej chęci pomocy – stwierdził urzędnik.
- Martwi mnie to, że część mieszkańców naszej gminy nie składa korekt, nie segreguje śmieci i niewłaściwie wywiązuje się ze swojego obowiązku. Koszty poniosą wszyscy mieszkańcy. Niedługo znowu będziemy musieli podnieść stawkę śmieciową i na pewno pojawią się protesty. Szczególnie ze strony mieszkańców, którzy systematycznie wnoszą opłaty – powiedziała radna Siedlarz.

UWAGA!

Gdy liczba negatywnych głosów na dany komentarz osiągnie 15, zostanie on automatycznie ukryty, niemniej pokazywać się będzie przy nim opcja "kliknij, aby wyświetlić". Kiedy jednak dany komentarz osiągnie 20 negatywnych głosów, zostanie automatycznie wycofany z publikacji na stronie i już nikt nie będzie mógł go zobaczyć (poza administratorem strony).
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów nie zamieszczaj obraźliwych wpisów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, kliknij choragiewka875zieloną chorągiewkę i zgłoś swoje uwagi administratorowi.

Ukryj formularz komentarza

2500 Pozostało znaków


Gravatar
Myśliciel
RE: Kary za zaśmiecanie
Cuś mi sie wydaje, że jak gniota z rady pogonią to się zajmie segregowaniem przecie on taki precyzyjny i zobaczymy co posprzata -Strzelin czy Kondratowice heja filozofofff!!!! !!.
0
Gravatar
spajker
RE: Kary za zaśmiecanie
wcięło mój post taki obiektywny. czas już na mnie. niech dalsze posty piszą analfabeci tak licznie reprezentowani w okolicach.
0

Przeczytaj również