Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Publiczny Zakład Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie rozwiązał umowę na badania laboratoryjne ze Strzelińskim Centrum Medycznym. Jakie były tego przyczyny? Kto teraz będzie świadczył te usługi? Na ten oraz inne tematy rozmawialiśmy z kierownikiem PZLA w Strzelinie, Norbertem Rabą.
Badania laboratoryjne i mikrobiologiczne dla PZLA od 1 marca wykonuje Laboratorium Medyczne ,,Diagnostyka”. Wcześniej realizowało je Strzelińskie Centrum Medyczne. Dlaczego rozwiązano umowę z SCM-em?
- Badania laboratoryjne rzeczywiście wykonywało SCM sp. z.o.o, a mikrobiologiczne Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna, która ze względu na problemy zawiesiła swoją działalność w zakresie mikrobiologii klinicznej. Potwierdzam fakt, że umowa pomiędzy PZLA w Strzelinie, a SCM została wypowiedziana w październiku 2018 roku i od 1 marca 2019 nie posiadamy już umowy z SCM na badania laboratoryjne. Jej rozwiązanie miało jeden powód. Był nim wskaźnik ekonomiczny, czyli cena jaką musiało płacić PZLA za badania dla swoich pacjentów. Przeprowadziliśmy analizę rynku i okazało się, że nasi pacjenci mają bardzo wysokie stawki za badania, dlatego podjęliśmy kroki znalezienia jak najlepszego laboratorium w rynkowej cenie.
,,Diagnostyka” świadczyć będzie usługi do momentu rozstrzygnięcia nowego konkursu. Na jakim etapie jest postępowanie konkursowe i kiedy możemy spodziewać się rozstrzygnięć?
„Diagnostyka” laboratorium z Wrocławia w unieważnionym konkursie przedstawiła najkorzystniejszą ofertę na badania, dlatego na czas rozpisania nowego konkursu została podpisana umowa z tym podmiotem. Chcielibyśmy w bardzo krótkim czasie rozstrzygnąć nowy konkurs i będziemy przeprowadzać postępowanie w marcu. W chwili obecnej opracowywana jest dokumentacja nowego konkursu.

Na lutowej sesji Rady Powiatu, starosta strzeliński poinformował, że jeden z przetargów został unieważniony 26 lutego. Czy potwierdza Pan tę informację? Jeśli tak, to z jakich powodów unieważniono postępowanie?
- Chciałbym doprecyzować, że nie był to przetarg, tylko zgodnie z ustawą dotyczącą publicznych podmiotów zdrowotnych - konkurs. Odbył się tylko jeden konkurs, który ze względu na nieoczekiwaną okoliczność musiał być unieważniony. Wspominałem, że konkurs dotyczył badań laboratoryjnych. W czasie trwania konkursu dokładnie dwa dni przed jego rozstrzygnięciem otrzymaliśmy oficjalną informację o zawieszeniu działalności laboratorium w Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologiczna w zakresie mikrobiologii klinicznej. Na domiar złego, firmy składające oferty w naszym konkursie realizowały badania z zakresu mikrobiologii klinicznej tylko w jednym podmiocie. Istniało realne zagrożenie, że po rozstrzygnięciu postępowania na badania laboratoryjne będziemy musieli bez umowy zlecać badania z mikrobiologii laboratorium, które wygrało konkurs. Przed obawą zarzutu podzielenia zadania podjęliśmy decyzję o powtórzeniu konkursu. Nie może być tak, że diagnostyka laboratoryjna jest po konkursie i zlecana na podstawie umowy, a wymazy z gardła, nosa, uszu itp. z wolnej ręki bez umowy temu samemu podmiotowi. To powód unieważnienia postępowania i połączenia całości badań w jeden konkurs.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

spajker Permalink8 +9 spajker
RE: Rozwiązali umowę ze szpitalem
Cytuję Edo:
Cytuję spajker:
próbki możńa wozić nawet do gdańska byleby 10% z tego było.kierownik służby zdrowia ze szlugami na biurku.


Prezes PIS który nie zna chymnu, były Prezydent elektryk analfabeta, była premier która rzuca kamieniami w dinozaury, myślę, że przy tym papierosy to drobnostka.

elekrobolek, pani premier w wieku dinozaura, dziadek kaczsudski są usuwalni. ludzie tacy jak poseł raba , jak prezesi spółdzielni mieszkaniowych albo wielopokoleniowe rządy pzpr są niezniszczalni i jakoś w dowodzie maja wpisane zawód-dyrektor. rozumiem że poseł raba to palacz ale liczyłem na to że będzie pracował w kotłowni a nie w dyrektorskim fotelu.
były dyrektor ogólniaka - pan babczyszyn z pzpr był człowiekiem honoru. wywalili go z dyrektora ogólniaka to był palaczem w bibliotece i nie skamlał o posady, synekury ani o zasiłki.
nie każdy jest człowiekiem honoru. nie każdy potrafi obsłużyć piec, nie każdy jest też narcystycznym przerośniętym dzieciakiem specjalnej trocki.
2019-03-22 21:26 Cytować Zgłoś administratorowi
Edo Permalink7 +6 Edo
BEZ PRZESADY
Cytuję spajker:
próbki możńa wozić nawet do gdańska byleby 10% z tego było.kierownik służby zdrowia ze szlugami na biurku.


Prezes PIS który nie zna chymnu, były Prezydent elektryk analfabeta, była premier która rzuca kamieniami w dinozaury, myślę, że przy tym papierosy to drobnostka.
2019-03-22 18:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Roberto Permalink6 +3 Roberto
Diagnostyka
Wielu moich znajomych jeździ do Wrocławia właśnie do Diagnostyki gdyż robią badania rzetelnie czego nie można powiedzieć o szpitalu. Poza tym maja różne pakiety np. mężczyzna +40,+50,kobieta w ciąży, itp, itd. Wyniki można sprawdzić na stronie internetowej i nie biegać po szpitalach.Dobra decyzja panie Raba.
2019-03-22 18:43 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink5 -6 Mieszkaniec
RE: Rozwiązali umowę ze szpitalem
Cytuję Olek:
Cytuję spajker:
próbki możńa wozić nawet do gdańska byleby 10% z tego było.kierownik służby zdrowia ze szlugami na biurku.


Zrozum że bez zbiorowego donosu na to co się dzieje w Strzelinie nikt tyłka nie ruszy!, tyczy się to też pewnej firmy budowlanej powiązanej z urzędnikami. Jedna osoba może sobie gadać, ale jak sto osób zadziała to CBA ruszy cztery litery i na pewno w kajdankach będą wyprowadzać.Tak, tak wszystkich odrazu zamkną bo tu w Strzelinie dzieją się przestępstwa na światową skalę. Nie wiem co bierzesz człowieku ale odstaw to.
2019-03-22 18:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Olek Permalink4 +7 Olek
Pozew
Cytuję spajker:
próbki możńa wozić nawet do gdańska byleby 10% z tego było.kierownik służby zdrowia ze szlugami na biurku.


Zrozum że bez zbiorowego donosu na to co się dzieje w Strzelinie nikt tyłka nie ruszy!, tyczy się to też pewnej firmy budowlanej powiązanej z urzędnikami. Jedna osoba może sobie gadać, ale jak sto osób zadziała to CBA ruszy cztery litery i na pewno w kajdankach będą wyprowadzać.
2019-03-22 17:53 Cytować Zgłoś administratorowi
Olek Permalink3 +8 Olek
Pan Raba
Jakim prawem ten pan jest na obecnym stanowisku, czy ma doświadczenie i kompetencje?. A czy ludzie są świadomi, że ten pan działa na szkodę Strzelińskiego szpitala?. Ile on już fuch od kolegów dostał?, z dobrymi plecami to i kopacz dołów kierownikiem zostanie. Ale czy było jakieś głosowanie społeczne co do wyboru kierownika?, w końcu to osoba opłacana z pieniędzy publicznych i powinno być głosowanie jak przy wyborach!. Ktoś daje stanowisko osobie która nie ma pojęcia o systemie opieki zdrowotnej, to jest tak jakbym taksówkarza wsadził w samolot pasażerski i kazał mu przewozić ludzi. Czy to jest normalne?, sami sobie odpowiedzcie.
2019-03-22 17:41 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink2 +8 spajker
RE: Rozwiązali umowę ze szpitalem
próbki możńa wozić nawet do gdańska byleby 10% z tego było.kierownik służby zdrowia ze szlugami na biurku.
2019-03-22 17:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Edek bez kredek Permalink1 +6 Edek bez kredek
RE: Rozwiązali umowę ze szpitalem
Czyli już wiadomo kto wygrał konkurs który dopiero się odbędzie.
2019-03-22 16:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz