zDolny Ślązaczek to prestiżowy, wojewódzki konkurs dla uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych, realizowany w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień. Laureaci są zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego, a tym samym otrzymują z niego maksymalną liczbę punktów.
Rywalizacja ma na celu rozbudzanie zainteresowania uczniów językiem obcym. Po raz pierwszy w historii Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Strzelinie w marcu 2019 roku tytuł laureata zDolnego Ślązaczka z języka angielskiego otrzymał uczeń klasy VIIIa  Wojciech Dziedziński.
Merytorycznym opiekunem ucznia była nauczycielka języka angielskiego pani Iwona Chatys, która z ogromnym zaangażowaniem przygotowywała ucznia do kolejnych etapów konkursu. Wojtek w etapie powiatowym zajął 1. miejsce. Na szczeblu wojewódzkim pokonał tysiące zdolnych uczniów z Dolnego Śląska, zostając jego LAUREATEM.
Dnia 2 kwietnia w Auli Jana Pawła II na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu, Wojtek wraz ze swoim opiekunem, panią Iwoną Chatys uczestniczył w uroczystej gali, podczas której otrzymał dyplom i złoty medal laureata oraz nagrodę.
GRATULUJEMY – Dyrekcja PSP 4 w Strzelinie, Grono Pedagogiczne,
Uczniowie oraz opiekun merytoryczny Iwona Chaty.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.