Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Na czas remontu drogi wojewódzkiej w Ludowie Polskim, wprowadzono sygnalizację świetlną z obud stron przed miejscowością. Mieszkańcy informują nas, że nie działa ona poprawnie. Ich zdaniem, często jest tak, że jadąc w stronę Wrocławia, trzeba długo czekać na zielone światło (nawet 3 cykle), podczas gdy większość samochodów jadących w stronę Strzelina wjeżdża na jednym cyklu.
O komentarz zwróciliśmy się do Powiatowego Zarządu Dróg w Strzelinie. - Mieliśmy takie sygnały, raz nawet spotkaliśmy się z taką sytuacją. Odpowiedzialnym za poprawne wprowadzenie czasowej zmiany organizacji ruchu oraz jej właściwe działanie odpowiada wykonawca robót (EUROVIA POLSKA S.A.) - poinformował Bogdan Sokołowski z PZD. Można także zgłaszać takie rzeczy do rejonu DSDiK, do inspektora mającego nadzór nad tym odcinkiem drogi: 71 390 88 28. Organem ustawowo zarządzającym ruchem oraz prowadzącym nadzór nad organizacją ruchu na drodze wojewódzkiej, jest Marszałek Województwa - Dział Infrastruktury Transportowej i Zarządzania Ruchem (tel. na centralę: 71 776 90 53).
- W razie awarii należy kierować się głównie rozsądkiem. W przypadku jednoczesnego zaświecenia się „zielonego” i spotkania pojazdów na jednym pasie, wycofuje się ten, który jest lżejszy, mniejszy lub bardziej zwrotny. Trudno przecież o sytuację, w której potężny samochód ciężarowy będzie cofał się przed pojazdem osobowym. Ponadto, przejeżdża się takim odcinkiem zachowując szczególną ostrożność i stosuje się do zasady ograniczonego zaufania - zakończył Sokołowski.

Komentarze   

cron Permalink5 +4 cron
RE: Problemy z sygnalizacją w Ludowie
Cytuję nikt:
Problemem nie jest sygnalizacja, tylko to że tam nic się nie dzieję. Poza pierwszym tygodniem prac( czyli 2 mce temu) na placu budowy nie było żywego ducha. W tym tempie remont nie zostanie zakończony do grudnia. Światła to tylko coś co jak wisien ka na torcie dopełnia tego syfu.


dsdik.wroc.pl/.../...
Termin realizacji zamówienia: 15.10.2018

Jesteśmy jakieś 7 miesięcy po terminie
2019-05-17 11:08 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink4 +5 nikt
RE: Problemy z sygnalizacją w Ludowie
Problemem nie jest sygnalizacja, tylko to że tam nic się nie dzieję. Poza pierwszym tygodniem prac( czyli 2 mce temu) na placu budowy nie było żywego ducha. W tym tempie remont nie zostanie zakończony do grudnia. Światła to tylko coś co jak wisien ka na torcie dopełnia tego syfu.
2019-05-17 05:02 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker Permalink3 +7 spajker
RE: Problemy z sygnalizacją w Ludowie
kilometr drogi w polsce kosztuje tyle co w szwajcarii z jej tunelami w litej skale i z jej wiaduktami o wysokości 100 metrów. nie można przykleić tych 20tu taczek asfaltu w 3 dni bo to nie wypada, firma nie może pokazać że zarabia 20 milionów w 3 dni. noooo, te 20cia milionów za 23 miesiące pracy ( miało być 24 mce ale oddają przed terminem) to co innego, wiadomo 23 mce pracy za 20 milionów to rozumiem, zapracowali sobie na to.
mam paru znajomych m innymi w firmie ernst & young, ileś lat temu mieli założyć obcokrajowcowi spółkę zoo w polsce. skasowali go wtedy na 112 000 złotych ( wiadomo ernst & young to liga światowa). zapytałem czy załatwili sprawę ekspresowo za taką cenę a oni na to że klient czekał 40 dni aby miał przekonanie że sprawa wymagała dużego nakładu pracy i dużego sprytu prawnego. to była robota na 2 godziny i 3 tysiaki kosztów sądowych i notarialnych.
pracę należy szanować, powie to każdy socjalista i każdy kapitalista, wierzący i niewierzący. dzisiaj praca jest a jutro może nie być. co nagle to po diable.
2019-05-16 18:32 Cytować Zgłoś administratorowi
Maćko Permalink2 +8 Maćko
RE: Problemy z sygnalizacją w Ludowie
Bedom otwierały na wybory co by my na nich głosowali.
2019-05-16 16:04 Cytować Zgłoś administratorowi
Virion Permalink1 +12 Virion
Stachanowcy
Tempo prac na tym odcinku jest tak zawrotne, że proponowałbym wynajęcie firmy z Pakistanu albo innego Bangladeszu żeby na czas remontu postawić tam estakady albo wykopać tunel.
2019-05-16 13:40 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz