Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
Mijają miesiące, a ul. Akacjowa w Gęsińcu jest dalej nieprzejezdna. W związku z tym, wyznaczono objazd przez ul. Dębową. Problem w tym, że jest ona wąska i wymijanie samochodów staje się problematyczne.
- Od momentu wyznaczenia objazdu ruch stał się tutaj bardzo wzmożony - powiedziała Maria Poznańska, która mieszka przy ul. Dębowej. Na uwagę zasługuje też skrzyżowanie z lustrem na tej ulicy. Przydałoby się na nim dodatkowe oznakowanie ze wskazaniem drogi z pierwszeństwem. Maria Poznańska z ul. Dębowej w Gęsińcu w rozmowie z naszym dziennikarzem powiedziała  o niedogodnościach związanych z objazdem
- Trudne jest tutaj wymijanie dwóch samochodów. Dużo ludzi buduje się nieopodal, więc przejeżdża tędy coraz więcej samochodów dostawczych. Najgorzej jest rano i w godzinach, kiedy ludzie wracają z pracy. Utrudnienia trwają na pewno dwa miesiące - dodała zaniepokojona mieszkanka. Większe auta muszą nierzadko cofać się w okolicach bram do posesji mieszkańców. Inaczej nie da rady się minąć.
Po prostu, jezdnia na ul. Dębowej nie jest przystosowana do natężonego ruchu. Kiedy uciążliwości przejdą do historii? Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta i Gminy w Strzelinie, aby uzyskać odpowiedź na to pytanie.
Więcej w wydaniu papierowym.Komentarze   

Mieszkaniec Permalink4 +4 Mieszkaniec
RE: Utrudnienia trwają już kilka miesięcy
Jeżeli ktoś ma problemy z ustaleniem pierwszeństwa powinien oddać dobrowolni uprawnienie do kierowania jakiekolwiek posiada. Jest to z pewnością utrudnienie ale pomysł drogi jednokierunkowej w przyszłości jest bardzo nie trafiony. Każdy kto jeździ w zimie wie ze ul. Dębowa jest alternatywą kiedy Akacjowa jest lodowiskiem.
2019-08-04 08:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Permalink3 +1 Mieszkaniec
Dębowa
Może aby ułatwić dojazd zrobić ulicę Sosnową,przy Akacjowej basen.
2019-08-02 07:52 Cytować Zgłoś administratorowi
KubuśPuchatek Permalink2 -1 KubuśPuchatek
Nowe znaki drogowe?
Podobno będą postawione znaki z ograniczeniem prędkości i to ma załatwić sprawę. A niech sobie wieś jeździ wąską ul. Dębową. Niech się cieszą, że mają asfalt ! A jeden kierunek ruchu to też dobry pomysł. Ale w którą stronę ???
2019-07-31 18:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Lokator Permalink1 +1 Lokator
RE: Utrudnienia trwają już kilka miesięcy
Odpowiedzialni za drogi w gminie nie wiedzą chyba że ul Dębowa nie nadaje się do takiego natężenia ruchu. Ta droga może być tylko droga o jednym kierunku!!!
2019-07-31 10:57 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz