Strzelińscy licealiści stanęli na wysokości zadania. Samodzielnie zainicjowali słodką akcję charytatywną i upiekli aż kilkadziesiąt ciast! W ten sposób postanowili wesprzeć brata swojego szkolnego kolegi.
Strzelińskie Stowarzyszenie „Gramy o życie” od lat z powodzeniem organizuje różne akcje charytatywne, wspierając swoich podopiecznych. Niedawno powróciła jedna z nich, a mianowicie „Słodkie pomaganie”. Akcja polega na sprzedaży ciast, które wcześniej przygotowują ochotnicy, przyłączając się do pomocy innym.
Tym razem „Słodkie pomaganie” zainicjowali uczniowie klasy II d Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Strzelinie. W ten sposób młodzież postanowiła wesprzeć Filipa, podopiecznego strzelińskiego stowarzyszenia, który uległ poważnemu wypadkowi.Przez cały dzień zbierano pieniądze ze sprzedaży ciast, które upiekli licealiści i ich rodzice
Licealiści i ich rodzice stanęli na wysokości zadania. Upiekli aż kilkadziesiąt ciast! Akcja była otwarta, a więc przez cały dzień wypieki chętnie kupowali zarówno uczniowie, jak i mieszkańcy.
- Zawsze chętnie wrzucam pieniądze do puszek albo kupuję ciasta, żeby w ten sposób pomóc innym. Słodkimi wypiekami dzielę się też z rodziną. Niedawno ścięłam włosy i oddałam je na rzecz fundacji Rak’ n’ Roll, która przekazuje peruki walczącym z rakiem – mówiła Daria Drużga.
- Jestem byłym wolontariuszem i kiedyś nawet pomagałem w organizacji takich akcji. Kiedy tylko mam okazję, staram się wspierać potrzebujących – dodał Jakub Gdula.
Podczas „Słodkiego pomagania” w liceum zebrano łącznie ponad 2 700 zł. Kolejna akcja charytatywna już niebawem. W ramach drugiego śniadania, tym razem GOŻ planuje sprzedaż kanapek.
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.