Mieszkańcy Gęsińca i okolicznych miejscowości mogą odetchnąć z ulgą, gdyż trwa właśnie odbudowa zbiornika przeciwpożarowego i przepustu drogowego na ul. Akacjowej.
Od kilku miesięcy fragment wspomnianej ulicy jest wyłączony z ruchu, a objazd wyznaczono przez ul. Dębową. Droga tam jest wąska, co znacznie utrudniało mijanie się samochodów.
Aby przystąpić do realizacji zadania, gmina Strzelin musiała sporządzić dokumentację projektową, a następnie wyłonić wykonawcę w drodze przetargu. Jako że to sytuacja losowa, to rada miejska musiała przyjąć zmiany w uchwale budżetowej, co uczyniła w sierpniu tego roku. Dlatego też sprawa rozciągnęła się w czasie. Warto wspomnieć, iż odbudowę przepustu wymusiło zawalenie się muru granitowego, który oddzielał nasyp drogowy od zbiornika wodnego.
Do przetargu przystąpiły trzy firmy, a najkorzystniejszą ofertę złożyła AS-BUD inż. Adrian Szawara z Wawrzęcic i opiewała na kwotę ok. 169 tys. zł.
Cały artykuł dostępny jest tutaj

Komentarze   

Gęsiniaczynka Permalink1 0 Gęsiniaczynka
RE: Wielka dziura w środku wsi
Piękna dziura we wsi aż miło popatrzeć ;-)
2019-11-15 22:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.