Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 
W rywalizacji uczestniczyło siedem drużyn. W pierwszej czwórce znalazły się dwa zespoły reprezentujące Strzelin.
W ubiegłym tygodniu odbył się Finał Rejonowy XXI Konkursu Wiedzy o Policji „Razem bezpieczniej”. Do Strzelina przyjechały drużyny reprezentujące Oleśnicę, Trzebnicę i Wrocław. Gospodarzem rywalizacji był strzeliński Hufiec Pracy, który wystawił w konkursie dwie drużyny.
Konkurs składał się z dwóch etapów. W pierwszym uczestnicy rozwiązywali test, a w drugim mieli do wykonania zadanie praktyczne.
Część teoretyczna obejmowała m.in. wiedzę o policji, umundurowaniu policjantów, ich uprawnienia, a także historię polskiej policji. Młodzież odpowiadała na pytania z zakresu prawa i procedur stosowanych wobec nieletnich, prewencji kryminalnej, czyli np. jak zachować się, będąc świadkiem przestępstwa lub ofiarą. Odpowiadali na pytania dotyczące form przemocy w rodzinie i praw przysługujących dzieciom i młodzieży. W części praktycznej trzyosobowe zespoły miały za zadanie przygotować ulotkę informacyjno-profilakrtyczną o bezpieczeństwie seniorów.
Pracom jury przewodniczyła kom. Beata Borowicz z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Po dodaniu punktów zdobytych w części teoretycznej i praktycznej jury ogłosiło wyniki. Pierwsze miejsce przypadło I drużynie Hufca Pracy 1-63 w Strzelinie, drugie zajęła drużyna HP 1-50 we Wrocławia, a trzecie II drużyna HP 1-4 w Wołowie. Tuż za podium znalazła się II drużyna HP 1-63 w Strzelinie, na piątym – HP 1-47 we Wrocławiu, na VI – HP 1-48 w Trzebnicy, a na VII Ośrodek Kształcenia i Wychowania OHP w Oleśnicy. Indywidualnie najlepiej wypadł Adrian Sulima ze Strzelina.
Cały artykuł w wydaniu papierowym "Słowa Regionu".

Komentarze   

spajker. Permalink1 0 spajker.
RE: Strzelinianie wygrali konkurs
w czasach PRL Ohotnicze Hufce Pracy zgarniały ludzi, którzy nawet podstawówki skończyć nie potrafili, mężczyzn , którzy czytać i pisać nie dali rady się nauczyć na siłę szkolono w pracy zbrojarz betoniarz czyli mężczyzn programowano na zaawansowane matematycznie czynności, 1 opata cementu i 4 łopaty piachu + woda aby za gęste nie było.
kobiety w OHP profilowano na szwaczki, bierzesz płat materiału i lecisz maszyną, jak ładne wyszło to do działu odzieży domu handlowego rolnik a jak nieładne to do pgr jako worek na ziemniaki.
aż serce rośnie kiedy czytam że w dziedzinie nauk nieskomplikowanych strzelin zajął pierwsze miejsce. do nobla już blisko.
2019-12-17 12:08 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz