Powoli przyzwyczajamy się do funkcjonowania w sytuacji potencjalnego zarażeniem koronawirusem. Jest rozwiązanie, które zmniejsza zagrożenie. A przy okazji ułatwi kontakt z lekarzem, kiedy pandemia wygaśnie.
Rozwiązanie najpierw było testowane, a kilka miesięcy temu stało się ogólnie dostępne. - Kiedy wprowadzaliśmy w PZLA system elektronicznej dokumentacji medycznej (EDM), myśleliśmy przede wszystkim o wygodzie naszych pacjentów – powiedział Norbert Raba, dyrektor największej strzelińskiej przychodni. - Dzisiaj okazuje się, że system został rozbudowany i znakomicie sprawdza się również w sytuacjach nadzwyczajnych. Nasi pacjenci bez konieczności wychodzenia z domu mogą korzystać z dogodności, jakie daje im korzystanie z e-usług medycznych. Mam na myśli np. eREJESTRACJĘ, dzięki której można umówić się na wizytę u lekarza lub eLEKI, czyli zgłoszenie do przychodni (przez Internet) zapotrzebowania na leki i szybkie wypisanie przez lekarza prowadzącego recepty w przypadku kontynuowania leczenia osób przewlekle chorych. A eRECEPTA trafia wprost do pacjenta, bez konieczności fatygowania się do przychodni po odbiór – wyjaśnił nasz rozmówca. Podobne ułatwienia dotyczą wyników badań laboratoryjnych i domowych wizyt lekarskich.
W czasach pandemii, czyli obecnie, korzystanie z e-usług medycznych jest jak najbardziej wskazane, żeby nie powiedzieć konieczne. - Co należy zrobić, aby mieć dostęp do e-usług medycznych? W pierwszej kolejności należy założyć Indywidualne Konto Pacjenta (IKP). Na stronie Internetowej Ministerstwa Zdrowia (www.pacjent.gov.pl) można to zrobić szybko i sprawnie. Wystarczy postępować zgodnie z instrukcją pojawiającą się na ekranie. To ważne, poświęćmy trochę czasu i załatwmy tę sprawę. Mając IKP, możemy zainstalować aplikację PZLA (ze strony internetowej www.pzla-strzelin.pl) i korzystać w pełni z e-usług zdrowotnych. Oczywiście, jeżeli jesteście państwo pacjentami przychodni przy ul. Mickiewicza w Strzelinie. Jeżeli nie, zapytajcie o dostęp do takich usług w swojej przychodni. Epidemia się rozwija i nie wiemy, jak długo jeszcze potrwa, a dostęp do lekarza i leków dla pacjentów musi być ułatwiony, dlatego dla własnego bezpieczeństwa korzystajmy ze służby zdrowia na odległość – dodał dyrektor Raba.
Trudno nie zgodzić się z argumentami przemawiającymi za korzystaniem z e-usług medycznych. Dlatego przyłączamy się do apelu dyrektora PZLA, a za chwilę założymy swoje IKP.


Komentarze   

Frank Permalink1 -9 Frank
Manager N.Raba
Pan Norbert Raba zna Strzelin i jego potrzeby jak malo kto. Dzieki m.in. niemu mieszkancy Strzelina maja obecnie dostep do uslug medycznych na miare XXI wieku. Prosimy jeszcze o podwojenie wysilkow celem uratowania strzelinskiego szpitala. To najwazniejsze zadanie na dzisiaj.
2020-04-04 23:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.