Ze względu na sytuację, jaka panuje obecnie w Polsce, w tym roku obchody święta Konstytucji 3 Maja w Strzelinie miały wymiar symboliczny. W kościele pw. Podwyższenia Krzyża św. odprawiona została Msza św. patriotyczna, a burmistrz Dorota Pawnuk z delegacją samorządu złożyła kwiaty pod Pomnikiem Żołnierza Polskiego.
Brakowało wielu osób i oprawy, jaką normalnie tworzą: Strzelińska Orkiestra Dęta, delegacje harcerskie, poczty sztandarowe służb mundurowych, szkół oraz wszystkie pozostałe organizacje i mieszkańcy.
Podczas oficjalnej przemowy burmistrz Dorota Pawnuk podziękowała wszystkim za przybycie, a także wspominała o Ś.P. Majorze Józefie Oleksiewiczu, który w ubiegłych latach często brał udział w obchodach tego ważnego państwowego święta.


Komentarze   

Mietek Permalink2 +1 Mietek
RE: Obchody święta Konstytucji 3 Maja w Strzelinie
Z przykrością potwierdzam, a szkoda.
2020-05-05 08:06 Cytować Zgłoś administratorowi
Frank Permalink1 +2 Frank
Slowo Regionu
Slowo Regionu stalo sie teraz prawie gazetka parafialna. Prawda jest ze w nieodleglej przeszlosci jeden z wielbicieli Slowa przesadzal tu w swoich opiniach nie mogac poskromic swojej frustracji. Ale teraz z kolei kolejna skrajnosc i flaki z olejem. A to dziura w drodze a to poczty sztandarowe a to za szybko ktos jechal itp.
Brak dyskusji w sprawach oczywistych i waznych. Proponuje poluzowac nieco cenzure. To nie moze byc tylko gazetka dla parafian emerytow.
2020-05-04 22:14 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.