Zadzwonił do nas jeden z kupców, który od lat handlował na strzelińskim targowisku miejskim. W związku z wprowadzonymi obostrzeniami, gmina najpierw zamknęła targowisko, ale już na początku kwietnia otworzyła je ponownie, jednak nie dla wszystkich. Obecnie można na nim handlować tylko niektórymi artykułami. Czy gmina Strzelin w najbliższym czasie będzie „odmrażać” targowisko dla pozostałych kupców? Aktualne informacje na ten temat, na swoim profilu facebookowym, podaje burmistrz Strzelina Dorota Pawnuk: "W ostatni wtorek, wspólnie z Panem wiceburmistrzem Mariuszem Kunyszem i Panem kierownikiem Ryszardem Piestrakiem rozmawialiśmy z przedsiębiorcami prowadzącymi handel na naszym strzelińskim targowisku. Uznając ich argumenty, zdecydowaliśmy, że od 8 maja wznawiamy w pełnym zakresie działalność handlową na Targowisku Miejskim w Strzelinie, przy zachowaniu wszystkich zasad sanitarnych i warunków bezpieczeństwa, wprowadzonych na okres epidemii. Targowisko będzie działać tradycyjnie w dni targowe (wtorek i piątek), ale w zmienionych godzinach. Będzie dostępne dla klientów od godz. 6 do godz. 14.
Przywrócone zostają również rezerwacje stanowisk handlowych, znajdujących się na terenie placów targowych.
Utrzymany zostaje zakaz handlu na terenie obok i za obiektem krytego basenu, w szczególności handel artykułami i rzeczami używanymi.
Szanowni Państwo,
To nie znaczy, że nie ma już zagrożenia i pandemia odpuszcza. Nieustannie apeluję do mieszkańców o stosowanie się do obowiązujących zaleceń sanitarnych. Nowe zasady działania targowiska zostają wprowadzone warunkowo. Jeżeli się jednak okaże się, że klienci oraz sprzedawcy nie respektują przyjętych zasad, to targowisko może zostać nawet całkowicie zamknięte. Administrator targowiska będzie na bieżąco monitorował sytuację i zdecydowanie reagował na przypadki naruszeń obowiązujących przepisów.
Przy każdym stoisku może w jednej chwili przebywać maksymalnie czterech klientów, którzy muszą jednak pamiętać o zalecanych – 2. metrowych odstępach w kolejce".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.