W czasie II wojny światowej strzeliński rynek został prawie całkowicie zniszczony. Spłonęły wtedy zabytkowe budynki, w tym ratusz, zamek książąt brzeskich oraz kościół św. Michała.
Podczas gdy oczekujemy na rozpoczęcie prac związanych z odbudową ratusza, w ostatnich dniach zakończyła się rewitalizacja pierzei wschodniej rynku w Strzelinie. Prace wykonano w cyklu dwuletnim (2019-2020). Inwestycja polegała na wymianie nawierzchni chodników na płyty oraz kostkę kamienną, wykonaniu schodów i ramp dla niepełnosprawnych, remoncie odwodnienia, a także montażu lamp, koszy i ławek. Ponadto w miejsce usuniętych drzew i krzewów posadzono nowe rośliny. Jak informuje strzeliński magistrat, wykonawca – firma WASBUD Robert Wąs z Grodkowa – przez trzy lata ma obowiązek pielęgnować wykonane nasadzenia. Wartość inwestycji to ponad dwa miliony złotych. Na sfinansowanie tego zadania gmina Strzelin otrzyma dofinansowanie w wysokości 85% kosztów z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.
Tekst ukazał się w 25 (1014) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.