W sobotę, 25 lipca, na strzelińskim rynku wolontariusze stowarzyszenia „Gramy o życie” zorganizowali charytatywny kiermasz dla Filipa Szczerka. Były domowe ciasta, atrakcyjne fanty i ludzie, którzy chcieli wesprzeć chłopaka w nierównej walce z chorobą.
Filip Szczerek zmaga się z nowotworem, a zebrane podczas akcji pieniądze zostaną przeznaczone na jego leczenie. – Gramy dla Filipa, naszego przyjaciela – mówi Luca Krzysztofczyk z tego stowarzyszenia. – Bardzo dużo osób chciało mu pomóc. Filip był i jest zaangażowany w wiele akcji charytatywnych. Wszystkie środowiska, z którymi do tej pory współpracował połączyły siły, ponieważ chcą się odwdzięczyć i pomóc mu w trudnej sytuacji. Wspólnie walczymy o jego życie – dodaje. Historia Filipa jest niezwykle wzruszająca. Chłopak po stracie rodziców samodzielnie opiekuje się dwójką młodszego rodzeństwa. Od roku jest ich prawnym opiekunem, a pół roku temu usłyszał diagnozę: nowotwór złośliwy jądra z przerzutami do węzłów chłonnych w klatce piersiowej i brzuchu oraz z ogniskami nowotworowymi w płucach. Filip sam angażował się w wiele akcji charytatywnych. W ubiegłym roku został zwycięzcą czwartej edycji gry terenowej Strzelin Express. Jego przyjaciele ze stowarzyszenia „Gramy o życie” postanowili...
Wiecej w wydaniu papierowym.


Komentarze   

Marta01 Permalink1 +4 Marta01
RE: Grają o życie Filipa
Wg. Krajowego Rejestru Sądowego zarząd i organ nadzoru, stowarzyszenia "Gramy o życie" składa się z etatowych pracowników Urzędu Miasta i Gminy Strzelin.

I tu moje pytanie, o co tu chodzi?
Dwa, dlaczego nie ma w internecie statutu tego stowarzyszenia?
2020-08-10 17:34 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.