PKS Oława poinformował, że od 1 września likwiduje wszystkie kursy na trasie Strzelin-Wrocław i Wrocław-Strzelin. Decyzja ta zapadła prawdopodobnie ze względów ekonomicznych.
Internauci komentujący tę informację nie kryli oburzenia. Część z nich powoływała się na rozmowy z kierowcami, z których wynika, że kursy do Wrocławia wcale nie są nierentowne. Tak czy inaczej, podróżnym pozostaną busy prywatnych przewoźników oraz pociągi.
Tekst ukazał się w 33 (1022) wydaniu "Słowa Regionu"

Komentarze   

dstt Permalink2 -1 dstt
RE: Do Wrocławia PKS-em nie pojedziesz
Busiarze niech kupią autobusy i będą zarabiać tam gdzie PKS nie chce. A jeszcze powinni dostać wsparcie w ramach szumnie zapowiadanej odbudowy przewozów autobusowych.
2020-09-09 11:22 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +9 spajker.
RE: Do Wrocławia PKS-em nie pojedziesz
najpierw państwowy monopolista rezygnuje z obrotów a później kwiczy że potrzebuje 10 milionów dotcji rocznie z uwagi na ważny interes społeczny czyli np 21 wiek, środek europy a tu dzieci nie mają jak do szkoły dojechać. wstyd dla kraju i wstyd na cały świat. pks kupi autobus na 50 miejsc zamiast busa na 12 miejsc i narzeka że ma wypełnienie autosana na poziomie 15% i sie nie opłaca. najbardziej opłaca się utrztmywać biurowiec w oławie z ekipą 700 biurw i najbardziej opłaca się zmniejszać działaność operacyjną na rzecz przyjmowalni dotacji. taki pks i taki szpital to studnia bez dna i bez bankructwa państwowych trupów nic nowego i zdrowego na rynku się nie pojawi. dotowanie państwowych trupów ekonomicznych to jest zbrodnia przeciwko państwu. jeżeli państwowe dotacje promują ekonomicznych niedojebów to zdrowa firma nie da rady wygrać z nimi ekonomicznie i zdrowa firma idzie na bruk. vide zakłądy pracy chronionej typu ascopol co to kontrakty na ochronę i na sprzątamie wrocławskich urzędów dostała a jako zakład pracy chronionej nie płąciła cat cit pit zus istd. no i jak tu wygrać z firmą pana siemińskiego, o którym złośliwi mówią że sbkiem był i na układach jedzie? oczywiście SBkiem nigdy nie był a jego geniusz ekonomiczny był tego rodzaju że nawet biurowiec na trawniku pozwolono mu zbudować tam gdzie nikt inny pozwolenia na budowę y nie dostał.
powyższe okoliczności nie pozwalają polakom drwić z ukrainy i z łukaszenkorusi
2020-09-08 13:33 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.