Na pozór dom na ul. Pocztowej 4 nie nadaje się do mieszkania dla ludzi. Czy aby na pewno? O wypowiedź w tej sprawie zwróciliśmy się do strzelińskich policjantów.

Co pewien czas informujemy na naszych łamach o warunkach, w jakich żyją lokatorzy belwederu. Zwykle są to relacje mieszkających tam ludzi. Tak było ostatnio, kiedy odwiedziliśmy panią Monikę. Czy problemy belwederu i jego mieszkańców można w ogóle rozwiązać? Zwróciliśmy się do KPP w Strzelinie z kilkoma pytaniami dotyczącymi budynku na ul. Pocztowej 4. Poniżej publikujemy otrzymane z policji odpowiedzi w pełnym, niezmienionym brzmieniu. Odpowiedzi udzielił nam mł. asp. Łukasz Porębski, oficer prasowy.

Czy strzeliński belweder znajduje się na liście miejsc pod szczególną uwagą policjantów?
- W ramach posiadanych kompetencji oraz Planu Działań Priorytetowych dzielnicowy rejonu podczas wykonywania służby obchodowej zbiera informacje od mieszkańców oraz podejmuje stosowne działania zmierzające do eliminacji wykroczeń społecznie uciążliwych w postaci spożywania alkoholu i zaśmiecania, do których dochodzi w jego rejonie służbowym m.in. ul. Pocztowej w Strzelinie.

Jak często policja jest wzywana do belwederu? Czy interweniuje w ramach rutynowych działań?
- Za każdym razem kiedy z treści uzyskanego zgłoszenia istnieje podstawa do podjęcia interwencji na terenie budynku mieszkalnego lub wskazanego mieszkania na miejsce kierowany jest patrol celem podjęcia stosownych czynności służbowych.

Jakiego typu zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców i odwiedzających ich gości występują w tym budynku?
- Podczas podejmowania interwencji wewnątrz lub w obrębie budynku mieszkalnego nr 4 na ul. Pocztowej funkcjonariusze ujawniają przede wszystkim wykroczenia, tj. spożywanie alkoholu, zaśmiecanie. Podobne interwencje podejmuje się również w innych rejonach miasta.

Czy w budynku mieszkają lokatorzy, którzy nie mają przydzielonych tam mieszkań?
- Zwracam się z uprzejmą prośbą o skierowanie tego pytania do stosownego wydziału Urzędu Miasta i Gminy Strzelin celem udzielenia odpowiedzi w ramach posiadanych kompetencji.
Tekst ukazał się w 34 (1023) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz tu lub tutaj.
Komentarze   

Olek Permalink1 +3 Olek
Tabu
Ten budynek od lat jest miejscem tabu, co tam się dzieje zostaje w środku. Nie jest to miejsce do życia, tylko przechowalnia i wylęgarnia patologii. Policja tam powinna prewencyjnie o zmierzchu robić przeszukania od piwnic aż po dach, ale tego nie robią bo za chwilę usłyszymy o prześladowaniach i innych bzdetach.
2020-09-14 13:47 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.