Marszałek Józef Piłsudski w Strzelinie – na ścianie budynku przy ulicy Rybnej 10 powstaje mural, upamiętniający Bitwę Warszawską. Prace są już zakończone, ale oficjalne odsłonięcie dopiero za jakiś czas...
Pod koniec ubiegłego tygodnia, w piątek 9 października, rozpoczęły się prace związane ze stworzeniem muralu. Malują go absolwenci Akademii Sztuk Pięknych z Warszawy pod przewodnictwem doktora Mateusza Rokickiego z firmy Live Media Crew. Na samym początku wykonano szkic, zagruntowano ściany i przygotowano podkład do dalszych prac malarskich. Mural został wykonany pędzlem, a na koniec pokryty będzie lakierem, który zabezpieczy dzieło. Zgodnie z planem, po zakończeniu prac mural zostanie zasłonięty, a jego uroczyste odsłonięcie nastąpi 11 listopada w Narodowe Święto Niepodległości. Inicjatorami powstania muralu są mieszkańcy, zrzeszeni w Społecznym Komitecie Upamiętnienia Bitwy Warszawskiej 1920 roku w Strzelinie. W jego skład wchodzą działacze społeczni, historyk, lokalny artysta oraz pracownicy strzelińskiego urzędu.
Tekst ukazał się w 41 (1030) wydaniu "Słowa Regionu".

Komentarze   

spajker. Permalink3 +3 spajker.
RE: Efekty już widać
Cytuję Łukasz:
Jak zwykle żyjemy w przeszłości. Tylko wojna i kościół. Nawet na muralu nie mogło zabraknąć klechy.
Ciemnota i zacofanie.
Jakbyśmy nie potrafili patrzeć w przyszłość. Eh...

no ale wojnę wygrał ten ksiądz i ten fakt uzasadnia utrzymywanie kościoła i karmienie go miliardami. no ale mural jest uniwersalny. ten piłsudski w błękicie wygląda jak lider lgbt a nie jak żołnierz. pewnie walczył damską torebką i miał głos jak mocarnej postawy poseł gadzinowski.
2020-10-31 16:56 Cytować Zgłoś administratorowi
Łukasz Permalink2 +3 Łukasz
RE: Efekty już widać
Jak zwykle żyjemy w przeszłości. Tylko wojna i kościół. Nawet na muralu nie mogło zabraknąć klechy.
Ciemnota i zacofanie.
Jakbyśmy nie potrafili patrzeć w przyszłość. Eh...
2020-10-31 16:14 Cytować Zgłoś administratorowi
. Permalink1 +9 .
RE: Efekty już widać
Mamy piękne murale, wiele pomników i tablic, a Niemcy mają silną gospodarkę.
2020-10-31 09:19 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.