Parafialny Zespół Caritas działa przy parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego w Strzelinie. Prezesem zespołu jest ks. proboszcz Andrzej Porębny, a prezesem Stanisława Szulikowska. Ogólnopolska Caritas co roku zarządza zbiórkę żywności.

Włączył się w nią również strzeliński oddział. - Każdy region zbiera żywność na swoim obszarze. Ze względu na pandemię koronawirusa, taką zbiórkę przeprowadzamy w kościele. Trwała ona do 20 grudnia. Paczki dla podopiecznych przygotowujemy z tego, czym podzielą się parafianie. Udało się zebrać wiele potrzebnych produktów, jak np. cukier, mąka, ryż, olej, konserwy, słodycze, herbata czy kawa. To przynoszą do kościoła parafianie, a my tymczasowo przechowywaliśmy wszystko w biurze związku kombatantów w Strzelinie - wyjaśnia pani Stanisława.

Tekst ukazał się w 50 (1039) wydaniu "Słowa Regionu". Cały tekst przeczytasz tu lub tutaj
Dodaj komentarz. Przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.