W każdym powiecie ma powstać przynajmniej jeden taki punkt. Zgodnie z założeniami, będzie gotowy przed zwiększonymi dostawami szczepionek. Organizacją zajmują się samorządy, które mają otrzymać wsparcie finansowe rządu.
Nad tworzeniem punktów szczepień masowych pracują obecnie wojewodowie wraz z samorządowcami. Zgodnie z założeniami przedstawionymi przez przedstawicieli rządu, mają one powstać w każdym powiecie. Do utworzenia takiego punktu przygotowuje się także gmina Strzelin, która jako dogodne miejsce dla tego przedsięwzięcia wskazała halę sportową przy ulicy Staromiejskiej 64 w Strzelinie. Jak informuje burmistrz Dorota Pawnuk odbyły się już pierwsze spotkania z przedstawicielami Publicznego Zakładu Lecznictwa Ambulatoryjnego w Strzelinie, który będzie pełnił rolę wykonawcy szczepień. Podczas spotkania omówiono i zaplanowano najważniejsze działania i organizację punktu szczepień. Według wstępnych ustaleń, strzelińska przychodnia będzie w stanie utworzyć trzy zespoły do szczepień. Tym samym medycy powinni zaszczepić dziennie około dwustu osób.
Tekst ukazał się w nr 13 (1052) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl


Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.