Przejeżdżając obok, można obserwować wzmożony ruch budowlańców. W północnej części zakładu powstaje… No właśnie. Co powstaje w nowoczesnej fabryce o wiekowej tradycji?
„Cukrownia Strzelin” od dziesiątków lat jest jedną z wizytówek naszego regionu. Z zakładem związani są zarówno rolnicy dostarczający surowiec, czyli buraki cukrowe, jak i osoby zatrudnione przy produkcji cukru. - Po zakończeniu w styczniu kampanii buraczanej firma Süedzucker Polska Zakład Produkcyjny „Cukrownia Strzelin” przystąpiła do realizowania zadań inwestycyjnych – powiedział Mariusz Maziarz, dyrektor cukrowni. Od kilku sezonów po zakończeniu kampanii buraczanej rusza kampania przerabiania tzw. soku, czyli półproduktu powstającego przy przerabianiu buraków cukrowych. W tym roku kampania sokowa ruszyła w połowie kwietnia. Jednak w tym roku jest nieco inaczej niż bywało to w latach ubiegłych. - Dla zakładu jest to bardzo ważny i przełomowy moment, ponieważ firma Süedzucker zdecydowała się na przeniesienie do Strzelina produkcji jednego ze swoich produktów z wygaszanej cukrowni w Niemczech – przyznał nasz rozmówca.
Poszerzenie oferty „Cukrowni Strzelin” świadczy, że firma Süedzucker Polska ma zaufanie do kwalifikacji pracujących w Strzelinie cukrowników...
Tekst ukazał się w nr 15 (1054) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

BART Permalink14 +1 BART
„Cukrownia Strzelin” od dziesiątków lat jest jedną z wizytówek naszego regionu
„Cukrownia Strzelin” od dziesiątków lat jest jedną z wizytówek naszego regionu.Smród i tiry przejeżdżające przez Strzelin do cukrowni do wizytówka naszego regionu.W Niemczech taka firma dokłada się do obwodnicy miasta, w Polsce mają to w d...ie.
2021-05-12 15:06 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink13 -1 spajker.
RE: Ten produkt będzie powstawał w jedynym miejscu w Europie - w Strzelinie
Cytuję .:
Cytuję Kubuś:
Pamiętam jak pracowałem za 5zł na godzinę za rządów PO/PSL i człowiek się cieszył jak pozwolili zostać po godzinach by wyrobić 200h żeby chociaż 1000zł zarobić.


Tak, wtedy zarabiałeś 5 zł za godzinę, teraz zarabiasz 12, tylko ceny i opłaty są cztery razy wyższe, a nawet jak ceny niektórych produktów nie wzrosły znacząco, to odbiło się to na jakość i ilość danego towaru.

Najbardziej pokrzywdzeni są ci, którzy jeszcze kilka lat temu dobrze zarabiali, mieli te 4-7 tys. złotych netto, na tamte czasy mogli coś odłożyć, zainwestować, a dzisiaj? co to jest 4-7 tys. złotych netto, dla kawalera mieszkającego z rodzicami jeszcze ujdzie, ale weź tu załóż rodzinę, kup mieszkanie, lepszy samochód.

co to jest 7 tys netto? to jest 12 tys brutto. zatrudnij kogoś za takie grosze i będziesz wiedział ile to jest. to jest zaledwie 144 000 rocznie za jedyne 11 mcy pracy. jak masz wydać w sklepie na piwo to robi ci różnice czy kupujesz za 2,50 czy za 4,50 no ale 144 000 to pikuś i drwina z pracownika.
2021-05-11 06:49 Cytować Zgłoś administratorowi
RE: Ten produkt będzie powstawał w jedynym miejscu w Europie - w Strzelinie
Cytuję Kubuś:
Pamiętam jak pracowałem za 5zł na godzinę za rządów PO/PSL i człowiek się cieszył jak pozwolili zostać po godzinach by wyrobić 200h żeby chociaż 1000zł zarobić.


Tak, wtedy zarabiałeś 5 zł za godzinę, teraz zarabiasz 12, tylko ceny i opłaty są cztery razy wyższe, a nawet jak ceny niektórych produktów nie wzrosły znacząco, to odbiło się to na jakość i ilość danego towaru.

Najbardziej pokrzywdzeni są ci, którzy jeszcze kilka lat temu dobrze zarabiali, mieli te 4-7 tys. złotych netto, na tamte czasy mogli coś odłożyć, zainwestować, a dzisiaj? co to jest 4-7 tys. złotych netto, dla kawalera mieszkającego z rodzicami jeszcze ujdzie, ale weź tu załóż rodzinę, kup mieszkanie, lepszy samochód.
2021-05-09 23:31 Cytować Zgłoś administratorowi
Kubuś Permalink11 -5 Kubuś
RE: Ten produkt będzie powstawał w jedynym miejscu w Europie - w Strzelinie
Cytuję Olek:
Cytuję Lok:
Cytuję Olek:
Cytuję to:
no i zyski idą do Niemiec. wy jesteście tylko wyrobnikami.


Podziękuj Wałęsie i tej bandzie z PO, która za kasę rozwalała Polski przemysł od niby upadku komuny. Wszystko wychodzi na jaw, nawet Trzaskowski się nie kryje dla kogo pracuje i kto go sponsoruje. Polska nie będzie rosyjsko niemiecką kolonią, a zdrajcy będą zwiewać gdzie pieprz rośnie.


Za to PIS z Polski zrobi raj dla oligarchów! Czeka nas druga ukraina, sterowana przez obajtków! Wszyscy będziemy robić za 200 dolarów/msc


Według ciebie, to przyszedł PiS do Strzelina i rozwalił wszystkie zakłady?. A kto ma od lat układy z urzędem i kupuje tereny po zakładach pracy?, czy te powiązania to nie oligarchia?. Co do zarobków, ty chyba nie pracowałeś kiedy PO/PSL rządziło. Może ciebie czeka druga ukraina, bo zwykłym ludziom jest coraz lepiej.

Pamiętam jak pracowałem za 5zł na godzinę za rządów PO/PSL i człowiek się cieszył jak pozwolili zostać po godzinach by wyrobić 200h żeby chociaż 1000zł zarobić.
2021-05-09 18:42 Cytować Zgłoś administratorowi
o baj tek Permalink10 +7 o baj tek
RE: Ten produkt będzie powstawał w jedynym miejscu w Europie - w Strzelinie
Cytuję Olek:
Cytuję Lok:
Cytuję Olek:
Cytuję to:
no i zyski idą do Niemiec. wy jesteście tylko wyrobnikami.


Podziękuj Wałęsie i tej bandzie z PO, która za kasę rozwalała Polski przemysł od niby upadku komuny. Wszystko wychodzi na jaw, nawet Trzaskowski się nie kryje dla kogo pracuje i kto go sponsoruje. Polska nie będzie rosyjsko niemiecką kolonią, a zdrajcy będą zwiewać gdzie pieprz rośnie.


Za to PIS z Polski zrobi raj dla oligarchów! Czeka nas druga ukraina, sterowana przez obajtków! Wszyscy będziemy robić za 200 dolarów/msc


Według ciebie, to przyszedł PiS do Strzelina i rozwalił wszystkie zakłady?. A kto ma od lat układy z urzędem i kupuje tereny po zakładach pracy?, czy te powiązania to nie oligarchia?. Co do zarobków, ty chyba nie pracowałeś kiedy PO/PSL rządziło. Może ciebie czeka druga ukraina, bo zwykłym ludziom jest coraz lepiej.

Ja nie narzekam. Jest mi coraz lepiej.
2021-05-09 18:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Olek Permalink9 -3 Olek
KLD
Cytuję Lok:
Cytuję Olek:
Cytuję to:
no i zyski idą do Niemiec. wy jesteście tylko wyrobnikami.


Podziękuj Wałęsie i tej bandzie z PO, która za kasę rozwalała Polski przemysł od niby upadku komuny. Wszystko wychodzi na jaw, nawet Trzaskowski się nie kryje dla kogo pracuje i kto go sponsoruje. Polska nie będzie rosyjsko niemiecką kolonią, a zdrajcy będą zwiewać gdzie pieprz rośnie.


Za to PIS z Polski zrobi raj dla oligarchów! Czeka nas druga ukraina, sterowana przez obajtków! Wszyscy będziemy robić za 200 dolarów/msc


Według ciebie, to przyszedł PiS do Strzelina i rozwalił wszystkie zakłady?. A kto ma od lat układy z urzędem i kupuje tereny po zakładach pracy?, czy te powiązania to nie oligarchia?. Co do zarobków, ty chyba nie pracowałeś kiedy PO/PSL rządziło. Może ciebie czeka druga ukraina, bo zwykłym ludziom jest coraz lepiej.
2021-05-09 15:58 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink8 +4 spajker.
RE: Ten produkt będzie powstawał w jedynym miejscu w Europie - w Strzelinie
Cytuję Hi Hi:
w naszej gminie nie tylko cukrownia z niemieckim kapitałem robi ze strzelina trzeci świat. Górzec a właściwie jego mieszkańcy mają dość holenderskiej syfiarni. Ostatnio podobno zatrudniają radnych żeby nie było dymu nie mylić ze smorodem i odorem bo to jest miemierzalne.Niech ktoś napisze jakich radnych tam zatrudniają to zrobimy im odpowiednią kampanię wyborczą.

wiem ale nie powiem. przynajmniej nie teraz aby nie robić miemierzalnego smorodu
2021-05-09 06:50 Cytować Zgłoś administratorowi
Hi Hi Permalink7 +7 Hi Hi
RE: Ten produkt będzie powstawał w jedynym miejscu w Europie - w Strzelinie
w naszej gminie nie tylko cukrownia z niemieckim kapitałem robi ze strzelina trzeci świat. Górzec a właściwie jego mieszkańcy mają dość holenderskiej syfiarni. Ostatnio podobno zatrudniają radnych żeby nie było dymu nie mylić ze smorodem i odorem bo to jest miemierzalne.Niech ktoś napisze jakich radnych tam zatrudniają to zrobimy im odpowiednią kampanię wyborczą.
2021-05-08 18:23 Cytować Zgłoś administratorowi
Dest Permalink6 +5 Dest
RE: Ten produkt będzie powstawał w jedynym miejscu w Europie - w Strzelinie
To proste jak konstrukcja Cepa ,Niemcy nie potrzebują u siebie tego bałaganu i smrodu a polska to zaścianek cywilizowanej Europy
2021-05-07 21:55 Cytować Zgłoś administratorowi
nikt Permalink5 +10 nikt
RE: Ten produkt będzie powstawał w jedynym miejscu w Europie - w Strzelinie
Jako mieszkańca Strzelina interesuje mnie jedno. Będzie bardziej śmierdziało, czy tak jak do tej pory?
2021-05-07 20:46 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.