Tak, jak drogi wymagają remontów, tak jest również w przypadku torowisk. Czemu służą prace, jaki jest ich zakres i kiedy się skończą? O to zapytaliśmy w Polskich Liniach Kolejowych.
Tak, jak dla kierowców z naszego regionu najważniejsza jest droga do (i z) Wrocławia, tak dla niezmotoryzowanych podobnie ważne jest połączenie kolejowe. Od Czytelników dowiedzieliśmy się, że tuż przed Strzelinem na torach pojawiły się maszyny budowlane. Sprawdziliśmy, co dzieje się na torach i oto, co ustaliliśmy.
Z prośbą o informację zwróciliśmy się do PKP Polskie Linie Kolejowe. Okazało się, że prowadzony jest remont torowiska, a chodzi o to, żeby pociągi mogły jeździć z dużą prędkością. W szczegółach wygląda to tak: „celem prac jest zapewnienie sprawnych podróży i transportu towarów na ważnej w regionie linii w stronę Kłodzka i Międzylesia Efektem będzie zniesienie ograniczenia prędkości pociągów. Przywrócona będzie prędkości 100 km/godz” – poinformował nas Bohdan Ząbek z Zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. we Wrocławiu.
Tekst ukazał się w nr 17 (1056) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.