Budowa nowego sklepu w Kuropatniku coraz bliżej. Chociaż nie niesie ona ze sobą żadnych kontrowersji, to wszyscy strzelińscy radni przychylili się do tego wniosku.
Na ostatniej komisji gospodarki w gminie Strzelin rozpatrywano wniosek w sprawie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla dwóch działek w Kuropatniku.
Dotyczył on umożliwienia zlokalizowania sklepu spożywczo-przemysłowego przy ul. księdza Stanisława Michalaka w miejscowości. Opiniowano go w zeszłym miesiącu, jednak wówczas radny i jednocześnie sołtys Kuropatnika Adam Daniluk poprosił o przesunięcie decyzji, aby w tym czasie zasięgnąć opinii mieszkańców.
Dobrze, że radny Daniluk stawia na dialog z mieszkańcami, jednak w tym przypadku decyzja o budowie nowego sklepu w miejscowości niesie same korzyści dla lokalnej społeczności i dla samorządu. Inwestor z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej będzie będzie odprowadzał podatki do gminnej kasy. Poza tym, mieszkańcy będą mieli wybór, w którym sklepie sklepie robić zakupy (w Kuropatniku jeden sklep już funkcjonuje - red.).
Tekst ukazał się w nr 19 (1058) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.