Niedawno gmina Strzelin ogłosiła konkurs na realizację programu polityki zdrowotnej pod nazwą „Program sczepień profilaktycznych przeciw grypie dla osób w wieku 65 lat i powyżej zamieszkałych na terenie gminy Strzelin”.
Celem jest zmniejszenie zachorowań na grypę i infekcje grypopodobne poprzez przeprowadzenie skutecznych szczepień. Na ten cel strzeliński samorząd zabezpieczył 40 tys. zł. Na koszta tego zadania składa się: przeprowadzenie kampanii informacyjnej, zakup szczepionek, pokrycie kosztów kwalifikacji do szczepień, wykonanie szczepień ochronnych oraz inne koszty i usługi niezbędne przy realizacji tego przedsięwzięcia.
Podmioty, które chcą ubiegać się o pieniądze na realizację programu, powinny złożyć wymagane dokumenty do 17 września, a także posiadać niezbędną wiedzę, kwalifikacje, a także doświadczoną kadrę i odpowiedni sprzęt.
Rozpatrzenie ofert nastąpi do 30 września tego roku. Oceni je komisja konkursowa powołana przez burmistrza Strzelina.
Tekst ukazał się w nr 35 (1074) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.