Musiało minąć trochę czasu, żebyśmy nauczyli się korzystać z ogólnodostępnej szafy. Obie strony zrozumiały, czym tak naprawdę jest ta inicjatywa. Jak dziś wygląda miejsce, gdzie można za darmo i w pełni legalnie wziąć sobie płaszcz?
Od kilku lat na parkingu obok SOK stoi szafa i lodówka. Do tej pierwszej trafia odzież, zwłaszcza zimowa, a do lodówki, jak to do lodówki… żywność O ile lodówka zwykle świeci pustką, a zdarza się nam co jakiś czas „monitorować” jej zawartość, to z szafą jest inaczej. Ael sprzed roku jest jak najbardziej aktualny
Ponad rok temu apelowaliśmy, żeby posprzątać w środku i wyrzucić zniszczone, przemoczone i śmierdzące już rzeczy. Odpowiednim służbom miejskim zajęło to trochę czasu, ale w końcu udało się. Od tego czasu w szafie jest porządek. To, co może wisieć na wieszakach, to tam się znajduje, a w wózku obok znajduje się inna odzież.
Potwierdzeniem naszych obserwacji jest opublikowane obok zdjęcie. Płaszcze i kurtki czekające na zainteresowanych są czyste i właściwie od razu można z nich korzystać. Idzie zima i niebawem bez ciepłego płaszcza lub kurtki lepiej nie wychodzić z domu.
Tekst ukazał się w nr 43 (1082) wydaniu "Słowa Regionu". Cały artykuł przeczytasz na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.