Dzisiejszy numer Słowa jest zarówno dla redakcji, jak i naszych Czytelników wydaniem wyjątkowym. Na naszych łamach staraliśmy się oddać wszystko to, co działo się w ostatnich dniach w naszym powiecie. Jednak co zrozumiałe, najważniejsze były i są wydarzenia na Ukrainie i związane z tym działania, jakie podejmowali nasi mieszkańcy i samorządowcy. Przyznajemy i to na wielu stronach, że postawa ludzi ziemi strzelińskiej w tych dniach była przepiękna. Zbiórki, wyjazdy, zaangażowanie, chęć niesienia pomocy i przyjmowania uchodźców. Dziesiątki i setki ludzi było i jest bohaterami na miarę swoich możliwości. Jesteśmy dumni, że mamy na naszej ziemi tak wspaniałych ludzi.

Takich słów moglibyśmy napisać znacznie więcej, ale jest to zapowiedź najnowszego wydania, więc powiedzmy jeszcze krótko, o czym przeczytacie w gazecie.
Zbiórki darów w różnych miejscowościach i miejscach
Wyjazdy darów i transport uchodźców
Spotkania samorządowców i przygotowywania do przyjęcia tych, którzy do nas docierają
Spotkania sztabów kryzysowych
Informacje wójtów i burmistrzów o miejscach, gdzie trafią Ukraińcy
Samorządowcy prognozują, co wydarzy się dalej
O zmianie ceny paliw i stawki VAT
Opinia ludzi na temat cen żywności
Relacje z sesji i komisji
Felietony historyczno – polityczne
O przygotowaniach do podłączenia do szybkiego internetu
Milion złotych do nowego ronda
O zatrzymaniu krewkiego bandziora, a później handlarza narkotykami
Zapowiedzi wybranych artykułów, jak zawsze znajdziecie na zdjęciu pierwszej strony gazety. Tradycyjnie znajdziecie także w Słowie cotygodniową kronikę policyjną i strażacką, wydarzenia kulturalne, około 300 ogłoszeń drobnych.
Przy tej okazji zwracamy się do Was drodzy Czytelnicy z apelem. Jeśli wiecie o rzeczach, które Waszym zdaniem powinny zostać nagłośnione, zrobiliście ciekawe zdjęcia lub nakręciliście wyjątkowy film, to skontaktujcie się z nami, wysyłając maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub za pomocą naszego profilu Facebook. Dzięki Waszym zgłoszeniom mobilizujemy urzędników, instytucje i służby do działania.
Zapraszamy do lektury najnowszego numeru Słowa.
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.