Dotychczas nieopublikowane
Szkolny Klub Wolontariatu Zespołu Szkół Ogólnokształcących przy ul. Jana Pawła II w Strzelinie zorganizował akcję zbiórki darów dla uchodźców z Ukrainy.
Reakcja młodzieży była natychmiastowa. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w pomoc potrzebującym. Zebrane zostały środki czystości, odzież, lekarstwa, środki opatrunkowe, artykuły dla dzieci, artykuły spożywcze, karma dla zwierząt, pościel oraz koce. Reakcja młodzieży była natychmiastowa. Cała społeczność szkolna zaangażowała się w pomoc potrzebującym. Foto: Magdalena Kwiatkowska-Kłys
Koordynatorami akcji były pani Agata Ziółkowska, pedagog szkolny oraz pani Magdalena Kwiatkowska-Kłys, nauczycielka języka niemieckiego w liceum.
Zebrane rzeczy zostały spakowane i przewiezione 2 marca do punktu Caritas Archidiecezji Przemyskiej przy ul. Kapitulnej w Przemyślu.
Do akcji szkolnej włączyli się uczniowie, rodzice, nauczyciele jak również mieszkańcy Strzelina, Strzeliński Ośrodek Kultury, pracownicy firmy Silesia, pracownicy Urzędu Skarbowego, członkowie Klubu Gazety Polskiej oraz apteka „Pod Paprocią”. Szczególne zaangażowanie w akcję okazali państwo Nowakowie, właściciele gospodarstwa rolnego w Karszowie oraz pani Joanna Zawłocka.
W imieniu obdarowanych serdecznie dziękujemy wszystkim za pomoc i solidarność w trudnych chwilach. Zebrane dary przewieziono do punktu Caritas Archidiecezji Przemyskiej. Foto:  Magdalena Kwiatkowska-Kłys
Dyrektor ZSO w Strzelinie składa serdeczne podziękowania panu Piotrowi Kłysowi za przewiezienie zebranych rzeczy do Caritas Archidiecezji Przemyskiej w Przemyślu.
Tekst ukazał się w nr 10 (1098) wydaniu "Słowa Regionu".
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.