Trwają remonty na gminnych drogach. W Strzelinie realizowanych jest obecnie kilka inwestycji, a my przyjrzeliśmy się trzem z nich. Jak przebiegają prace i kiedy planowane jest ich zakończenie?
Przede wszystkim trwają już prace związane z budową całkiem nowej drogi w Strzelinie, która połączy Dworzec Główny z drogą w kierunku Wrocławia. Chodzi o przedłużenie ulicy Bolka I Świdnickiego i Piastów Śląskich. Inwestycja o wartości ponad 3,5 mln zł jest w 90% dofinansowana ze środków z „Polskiego Ładu”. Zgodnie z umową, zadanie powinno zostać zrealizowane do listopada bieżącego roku. W ramach inwestycji powstanie prawie półkilometrowy odcinek drogi, a także parking ze 112 miejscami postojowymi.
Remontowana jest także ulica Żwirki i Wigury w Strzelinie. W ramach inwestycji dofinansowanej w ramach „Polskiego Ładu” przebudowany zostanie 240 -metrowy odcinek wraz z chodnikami oraz infrastrukturą techniczną – siecią wodociągową oraz kanalizacją sanitarną i deszczową.

Na ten temat pisaliśmy w 24 (1112) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pl, eprasa.pl, a także e-kiosk.pl
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.