Gminami, które najwięcej inwestują w turystykę są bezsprzecznie Strzelin i Przeworno. Nie tylko ośrodek wypoczynkowy w Białym Kościele, ale także Wzgórza Strzelińskie i Gromnik. Ciekawe miejsca są, trasy są, a co z dojazdem?

Gminy Strzelin i Przeworno są idealnie położone, żeby stać się atrakcją turystyczną dla całej aglomeracji wrocławskiej. Można przyjechać na kilka dni i wypocząć nad wodą w Białym Kościele albo na rowerze przemierzać Wzgórza Strzelińskie. Ta druga aktywność jest coraz bardziej popularna. Obie gminy dysponują stosunkowo dobrze rozwiniętą siecią single tracków. Kiedy więc Koleje Dolnośląskie zapowiedziały uruchomienie nowej usługi dla rowerzystów, to wydawało się, że skorzystają na tym gminy Strzelin i Przerworno.
„Wprowadzamy do swojego taboru pierwsze w Polsce wagony towarowe zaadaptowane na wagony rowerowe” – można było przeczytać na oficjalnej stronie KD-ków. Skoro mowa o turystach-rowerzystach, to gdzie na Dolnym Śląsku są najciekawsze trasy? Kotlina Jeleniogórska, Kotlina Kłodzka i Wzgórza Strzelińskie… to na pewno. Okazało się, że nic z tego.
W pociągach z Wrocławia, przez Strzelin, do Kłodzka jest...
Cały tekst ukazał się w papierowym wydaniu Słowa.

Komentarze   

spajker. Permalink2 +2 spajker.
RE: Trzeba lobbować u kolejarzy
podstawowa lipa wzgórz strzelińskich polega na braku fejmu. zjesz dobrą pizzę, wypijesz dobre piwo. wypluskasz się na basenie odkrytym i zakrytym. drinki robią na bazie alkoholu. masz 35 stopni w cieniu zamiast 40 stopni w cieniu no ale co z tego????
jedziesz sobie na wycieczkę objazdową do wenecji. autobus zatrzymuje sie na parkingu a ty masz 4 godziny na zrobienie selfie na placu świętego marka. narobisz fotek nawrzucasz na fejsa i na insta i każdy widzi że jesteś światowcem. no albo do egiptu jedziesz. narobisz fotek na tle piramidy uważają aby rozliczne śmieci nie weszły w kadr i już jesteś światowcem a nie zwykłym robolem. każdy to widzi na fejsie i kompleksy chwilowo mniejsze. co z tego że dają tam piwo bezalkoholowe o smaku moczu nietoperza, co z tego że na olinkluziwie jesz skolko godno jak na kartce w języku angielskim musisz poczytać co jesz bo po smaku nie odróżnisz tej potrawy od styropianu. co z tego że lecisz jumbo-jetem do egiptu jak połowa ceny wakacji to cena paliwa do samolotu i niszczysz planetę aby obejrzeć uśmiechniętych za pieniądze murzynów. strzelin jest spoko. są bajora są baseny są lasy jest dobra wyżerka i dobre piwo. ceny prawie akceptowalne, górali brak. murzynów brak, jak ktoś jednak lubi to popedałować można tak że do tajlandi i do słupska jechać nie trzeba. no tylko na fejsa i na insta nie ma co wrzucić. strzelin ma tego pecha że nie jest wioską na zanzibarze.
2022-08-23 17:58 Cytować Zgłoś administratorowi
cześ Permalink1 +3 cześ
RE: Trzeba lobbować u kolejarzy
Proszę nie zapominać o największej atrakcji powiatu jakim jest staw rybny "czeczenia". Można pojeździć quadem, crossem, rowerem, ryby połowić, grzyby pozbierać, pod namiotem spać, piwerko z wódeczką wypić... Moc atrakcji!
2022-08-23 13:38 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.