Kilka lat temu debatowaliśmy na łamach „Słowa Regionu” o bezdomnych „zimujących” na stacji kolejowej w Strzelinie. Głosy, jakie padały w naszej gazecie i na spotkaniach z udziałem samorządowców były skrajne. Zdjęcie widoczne powyżej zostało zrobione w minionym tygodniu na ul. A. Mickiewicza. Można więc powiedzieć, że w centrum miasta.
W odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów znajdują się dwa markety, a nieco dalej przychodnia, komenda policji, ośrodek kultury i Rynek. Taka lokalizacja sprawia, że na skrzyżowaniu jest duży ruch pieszy.
Czy możemy mówić o problemie bezdomności w Strzelinie z wykrzyknikiem na końcu zdania (!)? A może mamy do czynienia jedynie z odosobnionym przypadkiem? Mamy już jesień, wielkimi krokami zbliża się zima. Czy zapowiadany wzrost cen opału, gazu i energii elektrycznej spowoduje narastanie zjawiska bezdomności w skali Polski? Czy odczujemy ten problem również w Strzelinie i innych miejscowościach naszego powiatu?
Drożyzna w pierwszej kolejności dopadnie osoby ubogie. Patrząc na bezdomnego, śpiącego przy ławce przyszła mi do głowy myśl, że za dwa, trzy miesiące takich ludzi może być więcej. I co wtedy?
Czy w Strzelinie bezdomność jest już zauważalnym zjawiskiem, czy dopiero będzie?

Komentarze   

spajker. Permalink8 +1 spajker.
RE: Bezdomność w Strzelinie?
Cytuję Cześ:
Cytuję spajker.:
Cytuję Cześ:
PiS PO jedno zło, to prawda!!!

no to dałeś POPiS.

Lepszy niż kukis :lol:

no tak, od tego kolesia trudno być gorszym. nie każdy daje radę. nie wychodziło mu dobrze ze śpiewaniem to do sejmu z nim tak jak z panią sołtysową i z nauczycielem fizyki, co to polską jako premier miał rządzić a wyruchawła go zwykła wiejska dziewucha. premier musiał sprzedac mieskanie na alimenty, grozi mu więzienie za niepłacenie alimentów i walczył w mma aby zarobić parę zeta na reklamie samego siebie. uważaj na siebie. jak zostaniesz wójtem i będziesz rozdawał czekoladki sąsiadom to skończysz na stolcu prezesa orlenu nawet jeżeli miałeś postępowanie karne w sprawie oszustwa i łapówkarstwa na szkodę firmy swojego stryja, który ciebie zatrudnił.
2022-10-03 00:17 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink7 0 Cześ
RE: Bezdomność w Strzelinie?
Cytuję spajker.:
Cytuję Cześ:
PiS PO jedno zło, to prawda!!!

no to dałeś POPiS.

Lepszy niż kukis :lol:
2022-10-02 17:24 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink6 0 spajker.
RE: Bezdomność w Strzelinie?
Cytuję Cześ:
PiS PO jedno zło, to prawda!!!

no to dałeś POPiS.
2022-10-02 15:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink5 0 Cześ
RE: Bezdomność w Strzelinie?
PiS PO jedno zło, to prawda!!!
2022-10-02 11:54 Cytować Zgłoś administratorowi
Ancymon Permalink4 0 Ancymon
RE: Bezdomność w Strzelinie?
A co ma piernik do wiatraka? Ludzie będą żyli jak żyją, a menele niech zdychają!!! Najlepiej za czyjeś pieniądze żyć, gdy nasze państwo ma już wystarczające problemy przez to, że podczas wyborów głosujemy na [censored]i!!! PiS, PO to jedno zło!!!
2022-10-01 16:50 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink3 +4 spajker.
RE: Bezdomność w Strzelinie?
Czy zapowiadany wzrost cen opału, gazu i energii elektrycznej spowoduje narastanie zjawiska bezdomności w skali Polski?

a co ma cenna energii do bezdomności? człowiek domny będzie przy wysokich cenach energii mieszkał w swoim domu z tą różnicą że będzie mu trochę zimniej albo drożej niż zwykle. człowiek bezdomny jest niezależny od cen energii.

ludzie zakładają że człowiek bezdomny jest nieszczęśliwy. bezdomność to najczęsciej wybór człowieka. w krajach biednych , w afryce, w azji mieszkają setki milionów ludzi biednych i szczęśliwych, mieszkających w domach skleconych z dykty bez wody bieżącej. jednocześnie w krajach zamożnych rośnie odsetek ludzi z depresją, odsetek ludzi nieszczęśliwych. być może ten człowiek jest zadowolony ze swojego życia a jedyną pomoca jakiej on oczekuje to zgrzewka piwa?

człowiek to jest dwunożne zwierzę. zwierzęta dają sobie radę w zimie to i ludzie dadzą radę.
eskimosi i ruscy pocą się w temperaturze 5 stc.
2022-09-28 07:48 Cytować Zgłoś administratorowi
Cześ Permalink2 -7 Cześ
RE: Bezdomność w Strzelinie?
W USA to całe ulice są zapełnione bezdomnymi ćpunami i jakoś nikt o nich nie mówi!
2022-09-27 17:45 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +1 spajker.
RE: Bezdomność w Strzelinie?
w usa bezdomność jest dość powszechna. jak dbasz tak masz. pranie mózgów przez socjalistów wmawia ludziom że państwo ma obowiązek człowieka szkolić utrzymywać dać mu pracę dać emeryturę dać dać dać. co w zamian ma państwo? ma tępych śmierdzieli, którzy jedzą wtedy kiedy na śmietniku coś znajdą. pisocjalizm wzmaga to zjawisko. po co ja mam dbać o siebie i o rodzinę jak państwo ma obowiązek dbać o mnie? tacy bezdomni a nie taniec z gwiazdami powinni być pokazywani w telewizji jako ostrzeżenie przed zaniechaniem dbania o siebie.
2022-09-27 17:02 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.