7. edycja projektu Grant 5000 okazała się być szczęśliwą dla Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie. Placówka została jednym z 6 beneficjentów programu grantowego producenta Cukru Królewskiego, Südzucker Polska S.A. Darowizna umożliwi zakup kompostownika, a także sadzonek roślin miododajnych oraz artykułów do przeprowadzenia ekowarsztatów dla podopiecznych.

Pomoc sąsiedzka bywa nieoceniona. Wiedzą o tym doskonale pracownicy dolnośląskiej Cukrowni Strzelin, należącej do Südzucker Polska S.A., którzy już po raz 7. wykazali się wrażliwością na potrzeby lokalnych instytucji i wskazali potencjalnych beneficjentów Grantu 5000. Producent Cukru Królewskiego tym razem postanowił wesprzeć Stowarzyszenie św. Celestyna w Mikoszowie, działające już od ponad 30 lat. Jury programu doceniło fakt, że placówka pomaga osobom z niepełnosprawnościami, nie zapominając przy tym o edukacji proekologicznej i staraniach, aby żyć w zgodnie z naturą. Przekazana darowizna umożliwi zakup kompostownika, sadzonek roślin miododajnych, a także materiałów, które posłużą podopiecznym do budowy karmników i domków dla owadów.
- Grant 5000 to program, który zainaugurowaliśmy w 2015 roku, aby lepiej poznać potrzeby naszych pracowników oraz ich otoczenia, a następnie móc na nie reagować. Jego mechanizm jest prosty - dajemy pracownikom z każdej z naszych 6 lokalizacji możliwość wskazania instytucji, która jest im najbliższa i potrzebuje wsparcia. My wybieramy i pomagamy. W efekcie udało nam się wspólnie wesprzeć już niemal 50 niekomercyjnych podmiotów, darowiznami w łącznej kwocie wynoszącej ponad 200 000 złotych - informuje Magdalena Budzyńska, Marketing & Corporate Communication Manager Südzucker Polska S.A. oraz przewodnicząca komisji programu Grant 5000.
Wśród tegorocznych beneficjentów Grantu 5000 znaleźli się także: Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 7 w Krakowie, Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowiczkach, Szkoła Podstawowa Nr 28 w Rzeszowie im. płk. Łukasza Cieplińskiego, Studio Piosenki La Chanson MDK Świdnica oraz Stowarzyszenie Ruch Innowatorów Społecznych.
***
Cukier Królewski to marka z kilkudziesięcioletnią tradycją. Jej produkty powstają w 4 cukrowniach: Cerekiew, Ropczyce, Strzelin i Świdnica na bazie polskich buraków, od lokalnych rolników. Flagowym produktem firmy jest cukier z buraków cukrowych 1 kg, wielokrotnie wyróżniony Złotym Laurem Konsumenta oraz tytułem Lidera Dekady. W ofercie znajdują się także szeroka gama artykułów przeznaczonych do wypieków i dekoracji oraz cukier trzcinowy 1 kg, odznaczony Wyróżnieniem Złotego Paragonu w kategorii produkty sypkie. Produkt dostępny jest też w 3 innych wariantach.

Komentarze   

spajker. Permalink1 +3 spajker.
RE: Działania Stowarzyszenia św. Celestyna w Mikoszowie wesprze Grant 5000
Marketing & Corporate Communication Manager Südzucker Polska S.A. oraz przewodnicząca komisji programu Grant 5000.
taki drrętwy tekst promocyjny nie mógł napisać ktoś o przeciętnym umyśle. damy do ośrodka sadzonki roślin miododajnych i skrzynke na chwasty napiszemy przy tym że ta śmierdząca stara cukrowania to międzynarodowy lider w czymś tam że złoty medalista i laureat czegoś tam. po takim tekście promocyjnym ludzie zaczną jeść więcej cukru.
ta cukrownia to lider w zasmradzaniu okolic i w rozjeżdżaniu ulic ciężkim transportem. niemcy pozamykali cukrownie u siebie i pootwierali cukrownie w afryce.
2022-12-28 07:30 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.