Gdzie wyrzucić papierek po batoniku lub pustą butelkę po napoju? Pytanie niby banalne, ale odpowiedz nie taka oczywista. Nie jest lepiej z ławkami na traktach pieszych miasta.
Odebraliśmy telefon od zaniepokojonego Czytelnika. - Lubię posiedzieć sobie na ławce na skwerze – powiedział. - Do niedawna przy ławkach były kosze na śmieci. Teraz jeden kosz przypada na trzy, cztery ławki. A na dodatek, żeby wrzucić coś do niego, to trzeba wstać i przejść kilka metrów. Dla mnie to żaden problem, ale obawiam się, że nie wszystkim będzie się chciało wstawać. Może warto wrócić do wcześniejszej koncepcji, czyli kosz przy każdej ławce? Łatwiej będzie wtedy utrzymać czystość na skwerze a CUKiT będzie miał mniej sprzątania – zaproponował nasz rozmówca.
Sprawa, którą zgłosił nam Czytelnik, dotyczy skweru przy ul. Bolka I Świdnickiego. Jest to reprezentacyjne miejsce, gdzie odbywają się uroczystości państwowe, składane są wieńce. Zwróciliśmy się do CUKiT z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego liczba koszy na skwerze została tak drastycznie zmniejszona? - Centrum Usług Komunalnych i Technicznych w Strzelinie informuję, że dbając o wizerunek miasta w dniu 11.01.2023 zostały zdemontowane kosze na śmieci ze względu na zły stan techniczny i wizualny. Zastąpiono je nowymi stylowymi koszami. W pierwszej kolejności zostały one ustawione na głównych alejkach, aby gospodarka odpadami nie została zaburzona. Kolejne śmietniki będą sukcesywnie montowane w pozostałych miejscach - odpowiedział nam Jaromir Łabowski. Na pierwszy rzut oka kosze nie różnią się.
Na ten temat pisaliśmy w 3 (1141) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

spajker. Permalink2 -1 spajker.
RE: Znikają kosze na śmieci i ławki
wymieniają dobre na lepsze. nie lepiej zainsstalować te nowe kosze i nowe ławki w nowych miejscach? tam gdzie ich w ogóle nie ma?
2023-02-02 07:18 Cytować Zgłoś administratorowi
Strzelinianka Permalink1 0 Strzelinianka
Znikają kosze,będą nowe...
Super że coś się dzieje na tym skwerku ,posadzono piękne hortensje wczoraj podcinano drzewa ,byłoby fajnie podciąć te stare Cisy w których gromadzą się śmieci a także służą jako toaleta dla częstych bywalców piwoszów. Teraz fajnie sie za nimi schować. Skwerek byłby bardziej przejrzysty ,bezpieczniejszy a latem przewiewny.Dobre miejsce w maszym mieście gdzie zatrzymuje się wielu przechodniów i mieszkańców pobliskich ulic by chwilę odpocząć.
2023-01-28 09:13 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.