Wielkie otwarcie ratusza planowane na maj zostało przesunięte. Kiedy się odbędzie i z czego wynika zmiana terminu? Jak przebiegają prace przy odbudowie ratusza oraz czy strzelińscy urzędnicy szykują się już do przeprowadzki?
Prace przy odbudowie ratusza postępują. W środku trwają roboty wykończeniowe, a z zewnątrz budynek wygląda na prawie gotowy. Pierwotnie uroczyste otwarcie planowano zorganizować już w maju, ale ten termin został przesunięty. – Wykonawca zapewnia, że do końca marca zrealizuje inwestycję – informuje burmistrz Dorota Pawnuk. – Doszliśmy jednak do wniosku, że musimy dać sobie jeszcze trochę czasu na odbiory, usunięcie ewentualnych usterek. Musimy również otrzymać pozwolenie na użytkowanie obiektu.  To jest bardzo duża inwestycja. Wydaje się jednak, że 1 czerwiec będzie tym dniem, kiedy rozpoczniemy pracę w urzędzie pod adresem Rynek 10. Planujemy zorganizować  w tym czasie dzień otwarty dla mieszkańców i połączyć to z otwarciem biura paszportowego w Strzelinie. Uroczyste otwarcie chcemy zorganizować we wrześniu i połączyć to ze Świętem Patrona Miasta. Po konsultacji ze Strzelińskim Ośrodkiem Kultury doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie, jeśli połączymy te dwa wyjątkowe wydarzenia. Planujemy dwudniową imprezę w rynku z koncertami, jarmarkiem produktów lokalnych oraz z teatrem ulicznym. Już prowadzimy wstępne rozmowy z artystami – dodaje nasza rozmówczyni.
Przed strzelińskimi urzędnikami przeprowadzka do nowej siedziby.
Na ten temat pisaliśmy w 10 (1148) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Ratusz robi wrażenie...

Komentarze   

Szymon Permalink9 +6 Szymon
Poraszka totalna
Pani Dorotko Pawnuk niech zacznie myśleć odnowila Ratusz Strzeliński dla swoich podwładnych każdy kto pracuje w Gminie Strzelin i tym podobne pracuje po znajomości albo jest bliską osobę pani Burmistrz BANDA ZŁODZIEI KLAMCÓW I OSZUSTÓW .Odnowili Ratusz A ludzie nie mają gdzie mieszkać bo brakuje lokali mieszkalnych i funduszy na nowe inwestycje wypierd.....lić ich jak najszybciej się da odsunąć od władzy . Od początku gdy Pani Dorotko Pawnuk przejęła władzę W Strzelinito nasze kochane miasteczko umarło nic nie starają się zmienić tyłko kradną tyle zdrowych drzew powycinali A wszystko dla tego że mąż Pawnukowej ma firmę która zajmuję się wycinką drzew musiała zadbać o męża nie zdare caly rynek wycieli A DWA TYGODNIE PÓŹNIEJ ZGINĘŁA 12 LETNIA DZIEWCZYNKA KTÓRA WRACALA ZE SZKOŁY DO DOMU PRZY UL STAROMIEJSKIEJ GAŁĄŹ SPADLA NA DZIECKO zdrowe drzewa wycieli A te które powinni usunąć zostawili banda PATOLOGÓW I NIC WIĘCEJ...
2023-03-18 21:29 Cytować Zgłoś administratorowi
Mieszkaniec Strzelin Permalink8 +13 Mieszkaniec Strzelin
Stand up
Cała władza naszego kochanego miasta to porażka. Wszyscy w gminie pracują po znajomości , kasę tylko na przetargach w swoje kieszenie napychają , a nic dla miasta nie robią. Wstyd i hańba. Wyjeb.....ć wszystkich z wyższych stołków i dać kogoś kto zrobi coś dla Strzelina a nie tylko dla siebie
2023-03-17 22:41 Cytować Zgłoś administratorowi
ciekawy Permalink7 +13 ciekawy
RE: Będzie przeprowadzka i wielkie otwarcie
Ile lat trzeba będzie spłacać długi za ten wybryk?
2023-03-17 08:14 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink6 +19 spajker.
RE: Będzie przeprowadzka i wielkie otwarcie
w takim ratuszu powinna być restauracja ratuszowa z piwem lanym z lokalnego browaru. zrobienie z ratusza biurowca w centrum rynku to strata potencjału tego miejsca i tego budynku.
2023-03-17 08:08 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink5 +25 spajker.
RE: Będzie przeprowadzka i wielkie otwarcie
nowa siedziba władz już jest. czas na nowe władze. czas zaorać ten pgr.
2023-03-16 19:09 Cytować Zgłoś administratorowi
Rezystans Permalink4 +24 Rezystans
RE: Będzie przeprowadzka i wielkie otwarcie
Piękny ratusz ale niestety kazdy kto kiedykolwiek był na naszym rynku stwierdza że jest to najbrzydszy i najbardziej zaniedbany rynek w polsce... - to sa slowa moich znajomych z Wrocławia i okolic. Kiedy pierzeja polnocna doczeka sie kamienic? Po otwarciu ratusza, rynek nadal bedzie bardzo kiepska wizytowka naszego miasta.
2023-03-16 18:40 Cytować Zgłoś administratorowi
strzelin Permalink3 +17 strzelin
pałac
Caryca wystawiła sobie Pałac Zimowy
2023-03-16 17:21 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink2 +18 TruckdriverDST
RE: Będzie przeprowadzka i wielkie otwarcie
Ażeby podczas przeprowadzki nie pogubili "dóbr" na dziurach które powstały na rondzie.
2023-03-16 17:00 Cytować Zgłoś administratorowi
TruckdriverDST Permalink1 +16 TruckdriverDST
RE: Będzie przeprowadzka i wielkie otwarcie
Mam nadzieję że P.Burmistrz już długo nie popierdzi w nowy fotel. Czas na zmiany.
2023-03-16 16:55 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.