W środę, 22 lutego, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ofiar Przestępstw, wprowadzony w Polsce w lutym 2003 roku. Inaugurował on liczne działania policyjne, prowadzone pod hasłem „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”. Ich celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na prawa osób pokrzywdzonych w wyniku przestępstw. Z tej też okazji do redakcji Radia Wrocław został zaproszony asp. Łukasz Porębski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie.
We wtorek, 28 lutego, w trakcie audycji na żywo, którą poprowadził redaktor Piotr Moc, zaproszeni goście, asp. Łukasz Porębski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie i Agnieszka Strzecha z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu podsumowali „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonych Przestępstwem”. W trakcie spotkania goście wskazali, że każda osoba pokrzywdzona przestępstwem mogła skorzystać z bezpłatnych porad udzielanych m.in.: przez asystentów sędziów sądów, asystentów sędziów i kuratorów sądów rejonowych. Rozmówcy podkreślili również, że w akcję włączyła się również policja. Dlatego na terenie każdej jednostki policji można było skorzystać z fachowej pomocy funkcjonariuszy i dowiedzieć się więcej na temat swoich praw, jako ofiary przestępstwa.
W trakcie audycji Agnieszka Strzecha podkreśliła, że w minionym tygodniu w trakcie akcji w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej we Wrocławiu dyżurowali terapeuci z Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy. Natomiast asp. Łukasz Porębski dodał, że na terenie Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie do dyżurów wyznaczeni zostali policjanci różnych pionów, m.in. Referatu Dzielnicowych oraz Zespołu Dochodzeniowo – Śledczego.
Na ten temat pisaliśmy w 10 (1148) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

RR Permalink2 +1 RR
RE: Rzecznik prasowy KPP w Strzelinie był gościem Radia Wrocław
Bzdurne gadanie i bicie piany pt "jak to wszystko super funkcjonuje". W rzeczywistości większość spraw jest potraktowana umorzeniem, odmową wszczęcia lub są nie wykryte.
2023-03-19 08:28 Cytować Zgłoś administratorowi
spajker. Permalink1 +4 spajker.
RE: Rzecznik prasowy KPP w Strzelinie był gościem Radia Wrocław
no dobra. rzecznik prasowy był w rardiu wrocław . co z tego wynika?
ja byłem prelegentem w kongresie usa. przemawiałem tam godzinami. godzinami przemawiałem do portiera aby ten zechciał mnie wpuścić . lipa. słąbo mi poszło.
dobrze że dobre chęci były. prezydent wałęsa kiedy przemawiał w kongresie usa mówił że dobre interesy robi sie z głupszymi od siebie. tym bolesław przekonywał cia do inwestowania i do odwiedzenia polski.
co tak konkretnie wynika z wywiadu udzielonemu radiu wrocław? autopromocja czy coś jeszcze?
pytam poważnie.
2023-03-18 15:16 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.