Radny wnioskuje, urząd do propozycji radnego się przychyla, ale jest rzecz, która komplikuje całą procedurę. Czy kładka na kanale Młynówki powstanie i ułatwi dojście do powstającego właśnie skateparku?
Temat budowy skateparku na terenie dawnego lodowiska w Strzelinie przewija się na naszych łamach od lat. Inwestycja jest obecnie w trakcie realizacji i już za jakiś czas będzie cieszyć mieszkańców. Aby ułatwić im dojście do tego miejsca, radny Marek Horodyski złożył wniosek do strzelińskiego urzędu o zaprojektowanie i wybudowanie mostku, który będzie usytuowany na dawnym kanale Młynówki. - Odpowiadając na potrzeby mieszkańców, złożyłem taki wniosek - podkreśla radny Marek Horodyski. - Budowa mostku czy kładki pozwoli na swobodne przejście od strony rynku i innych strzelińskich ulic, położonych po stronie północnej od starego lodowiska. W tym miejscu ma powstać skatepark, a dojście do niego od strony rynku jest bardzo utrudnione. Co prawda istnieje tam “dzikie” przejście, ale jest ono dość trudne do pokonania i nie jest bezpieczne. Na kanale Młynówki jest kilka miejsc, w których taką kładkę można ulokować. Wykonanie mostku poprawi bezpieczeństwo oraz wpłynie na poprawę estetyki tego miejsca - dodaje nasz rozmówca.
Zwróciliśmy się więc do strzelińskiego magistratu z pytaniami w tej sprawie. - Oczywiście, przychylam się do propozycji pana radnego Marka Horodyskiego, gdyż jest ona bardzo dobra i zbieżna z naszymi wcześniejszymi, roboczymi zamysłami w sprawie skomunikowania terenu dawnego lodowiska po zakończeniu obecnie realizowanej inwestycji - podkreśla burmistrz Dorota Pawnuk.
Na ten temat pisaliśmy w 20 (1158) wydaniu papierowym Słowa Regionu. Cały artykuł przeczytasz również na portalu egazety.pleprasa.pl, a także e-kiosk.pl

Komentarze   

TruckdriverDST Permalink3 +3 TruckdriverDST
RE: Będzie kładka na Młynówce?
A pamiętacie jak sporo lat temu może będzie już z dziesięć,policjanty wjechały radiowozem do Oławki..?? I żeby sytuacja się w przyszłości nie miała miejsca trzeba zrobić most z prawdziwego zdarzenia.
2023-06-01 00:35 Cytować Zgłoś administratorowi
DST001 Permalink2 +8 DST001
RE: Będzie kładka na Młynówce?
Łatwiej byłoby zasypać ten, od wielu lat zaniedbany odcinek strzelińskiej promenady, a obecnie ścieku miejskiego.Ale przykładowo, skoro magistrat od wielu lat po akcji zima burzówki czyści jedynie od przypadku do przypadku lub wcale to nic dziwnego, że kruszywo wysypane na jezdnie trafiają do młynówki. A koszt jej oczyszczenia jest po wielokroć wyższy od zamiatania ulic i oczyszczenia burzówek. No takich mamy gospodarzy. A co do mostu panie radny to uważam, że ze Strzelina Wenecji nie zrobimy, a odległość od Kopernika do Wojska Polskiego jest zbyt mała żeby budować kolejne mosty, mostki czy kładki. Nie potraficie zawnioskować do dróg wojewódzkich o zbudowanie 20 m chodnika dlapieszyc przy Silesji dla uciekających spod kół pracowników fabryki, a ty takie zbytki. Niech Pan i ci popierający logicznie uzasadnią tę propozycję budowy kładki.
2023-05-31 19:11 Cytować Zgłoś administratorowi
Dst Permalink1 +3 Dst
RE: Będzie kładka na Młynówce?
A może taniej byłoby most pontonowy zamontować ?
2023-05-30 22:15 Cytować Zgłoś administratorowi
Dodając komentarz przestrzegaj norm dyskusji i niezależnie od wyrażanych poglądów, nie zamieszczaj nasyconym nienawiścią, obraźliwych komentarzy. Jeśli widzisz wpis, który jest hejtem, użyj opcji - zgłoś administratorowi.